Важливі новини

«Дзиґа» виборола перемогу у конкурсі юнкорів

Нещодавно відбувся районний (відкритий) конкурс юних журналістів «Вперед, юнкор!», у якому взяли участь представники редакційних колегій газет загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Цього року учасників відкритого конкурсу гостинно приймала Шкарівська загальноосвітня школа - один з найкращих загальноосвітніх закладів району. Для юнкорів цей конкурс - важлива подія року.

У певному сенсі юні дарування - справжні журналісти, хоча й лише для свого шкільного середовища. Адже ці творчі та активні школярі працюють над власними виданнями, де висвітлюють шкільне життя та все, що їх цікавить та турбує.

Варто наголосити, що сьогодні шкільні газети, хоч і з невеликим тиражем, стали невід’ємним атрибутом самоврядування. А ще - це спосіб та засіб для творчого самозростання юних авторів.

Нагадаємо, що організаторами змагань юних журналістів традиційно є Центр творчості дітей та юнацтва Київщини, Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості та відділ освіти Білоцерківської райдержадміністрації. На думку організаторів, такі творчі змагання можуть стати професійним майданчиком для майбутніх журналістів, дають змогу школярам проявити свої здібності та усвідомлено підійти до вибору майбутньої професії. Звичайно, не кожен із учасників турніру в майбутньому буде журналістом, але так вони вчаться азам майбутньої професії.

«Дзиґа» виборола перемогу у конкурсі юнкорів

Але повернемося до конкурсу. Позмагатися приїхали 12 команд, а саме юнкори з Озернянської, Фурсівської, Шкарівської, Острійківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Розаліївського та Макіївського НВО, Узинської гімназії, Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості (м. Узин), Білоцерківського центру дитячої та юнацької творчості (м. Біла Церква), Яготинської ЗОШ №1 (Яготинський район), Бориспільського НВК (Бориспільський район), Галайківської ЗОШ (Тетіївський район).

Умови незмінні. Журі традиційно мало оцінити дизайн та зміст шкільних газет конкурсантів. А в цей час юнкори виконували завдання. Протягом двох годин вони мали творчо попрацювати та створити журналістський матеріал на задану тему в межах одного з публіцистичних жанрів, а також зверстати його на шпальтах своєї газети.

Тема, над якою роздумували та творили юнкори - «Сила мого народу» - була і легкою, і складною водночас. Але всі конкурсанти справилися із поставленим завданням. Перечитуючи конкурсні роботи, журі відмітило високий рівень патріотизму, самосвідомості та дорослі роздуми юних авторів стосовно такого глибокого питання. В кожній конкурсній роботі журналісти не обійшли увагою тему подій на Майдані.

Не нудьгували під час проведення конкурсу і педагоги – координатори дитячих газет і керівники гуртків журналістики: для них проведене тренінгове заняття і круглий стіл з питань удосконалення дитячих газет.

«Дзиґа» виборола перемогу у конкурсі юнкорів

Після кількох годин важкої праці та дискусій серед членів журі, були названі переможці та призери VIІ районного конкурсу юних журналістів «Вперед, юнкор!» Перше місце вибороли юнкори газети «Дзиґа» (Білоцерківський районний будинок дитячої та юнацької творчості). До речі, «дзигарям», учасникам журналістських конкурсів різного рівня декілька років не вдавалося здобути перемогу саме тут. Та цього року ця вершина їм нарешті підкорилася. Друге місце за газетою «Макіївчанка» Макіївського НВО. Юнкори цієї газети вразили журі не лише конкурсною роботою, а й своєю шкільною газетою. А третє місце вибороли журналісти газети Узинської гімназії «Gaudeamus». Журі сподобалася їх творча ідея під час виконання конкурсного завдання. Переможці конкурсу нагороджені дипломами та пам’ятними сувенірними медалями. Юнкори інших шкільних видань були відмічені в різних номінаціях.

Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що майстерність юнкорів з року в рік зростає. Кожна шкільна газета цікава по-своєму та має свою «родзинку». Зокрема, вивчаючи газети, журі відмітило «Шкільний часопис» (Фурсівська ЗОШ), «Фокус» (Шкарівська ЗОШ), «Сорока» (Острійківська ЗОШ), «Темп» (Білоцерківський ЦТДЮ), «Дзига» (БР БДЮТ). Тож попри результати, переможених у конкурсі немає. Просто хтось цього разу виявився спритнішим та креативнішим. І якими б не були підсумки, це хороший стимул для всіх юнкорів творчо зростати та стати за рік ще кращими. Щоб наступного року на заклик «Вперед, юнкор!» знову позмагатися за звання кращих журналістів.