Важливі новини

Прес-коференції за участю активістів ГО «Майдан Білоцерківщини» та представників правоохоронних органів Білої Церкви

Представники місцевих ЗМІ з якоюсь невимовною ейфорією йшли до сесійної зали Білоцерківської РДА заради об’єктивної, розмови стосовно співробітництва громадських організацій «Майдан Білоцерківщини» (яка сворена вже після активних подій на Майдані), з представниками правоохоронних органів Білоцерківщини. На жаль, активісти, як мовиться, перемовилися загальними фразами, а правоохоронці, кожен зі свого боку, розповіли про свої клопоти у наш непростий час.

Прес-коференції за участю активістів ГО «Майдан Білоцерківщини» та представників правоохоронних органів Білої Церкви

Якщо підсумувати сказане активістами з «Майдану Білоцерківщини», то випливає зовсім куций висновок: хлопці активно включилися у вир сьогодення, допомагаючи і міліціянтам, і співробітникам ДАІ, і навіть в дечому й прокуратурі слідкувати, як кажуть, за порядком у регіоні. Однак серед загальних оповідей присутні не почули конкретних дій ось у такому тандемі з правоохоронцями. Напевне, активісти слабенько підготувалися до зустрічі з прискіпливими журналістами, котрих і хлібом не годуй, а дай «на гора» насичені героїкою факти. А, може, їх зовсім не було? А Бог його знає..

На відміну від преставників ГО «Майдан Білоцерківщини», керівник місцевої ДАІ Володимир Федорчук докладно поінформував про роботу свого підрозділу міліції, розповів і про проблеми та рівень безпеки на шляхах Білоцерківщини. Звісно, розповів і про співпрацю з громадськими формуваннями, які допомагали виконувати «даішникам» обов’язки на дорогах у скрутні часи.

З подальшої розмови з начальником ДАІ вияснилося, що його підлеглим не так уже й легко працюється на тлі дефіциту на пальне і недостатнє матеріально-технічне забезпечення.

Найбільш детально розповів про місцеві суспільно-політичні процеси прокурор Білоцерківського району Римар Михайло Орестович. Ось що він, зокрема, повідомив присутнім.

- Суспільно-політичні процеси у державі об’єктивно зумовили давно назрілу необхідність переорієнтування усіх правоохоронних органів на абсолютно нові підходи в протидії злочинності та корупції.

Події останніх чотирьох місяців сколихнули не лише Україну, а й увесь світ.

Громадяни виступають проти утисків та поборів з малого та середнього бізнесу, проти вимагання хабарів чиновниками усіх рівнів, а особливо, керівниками районних рівнів Держземагенції, Держархбудконтролю, реєстраційних служб тощо.

Досягло «точки кипіння» і роздратування людей недоторканістю гральних закладів, які висмоктують останні сили і без того хворих сімейних бюджетів.

Саме боротьбу з цими явищами визнано одними з головних пріоритетів діяльності усієї системи правоохоронних органів на нещодавньому засіданні координаційної наради керівників правоохоронних органів області.

Тому, сьогодні правоохоронні органи району складають іспит перед суспільством на здатність до упровадження європейських стандартів в діяльності з протидії злочинності.

В цьому контексті не можу не виголосити слова подяки представникам правоохоронних органів та громадських організацій Білоцерківіщини, які охороняючи громадський порядок під час громадянських протистоянь, продовжували утримувати криміногенну ситуацію від «обвалу».

Свідченням цього є те, що в поточному році зареєстровано майже на 13 відсотків злочинів менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Так, зареєстровано 159 кримінальних правопорушень, серед яких 105 крадіжок чужого майна, 1 грабіж, 2 розбої, 2 кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту, 2 факти хуліганства, 8 кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів.

Для правди мушу сказати, що минулі події на Білоцерківщині не спричинили зростання рівня злочинності, а навпаки: високий рівень самоорганізації людей на захист своїх родин та майна, об’єктивно сприяли, як я вже казав, його зниженню.

Не допущено фактів вчинення умисних вбивств, спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого, зґвалтувань.

Зменшився рівень і злочинів, вчинених неповнолітніми в громадських місцях, раніше судимими особами.

В поточному році проведено 2 координаційні та 1 міжвідомчу нараду, зокрема з питань стану законності, боротьби зі злочинністю і корупцією та організації діяльності правоохоронних органів з охорони громадського порядку на території Білоцерківського району, в тому числі - за участю представників громадських організацій району. На зазначених нарадах розглянуті із розробленням відповідних заходів всі аспекти роботи правоохоронних органів району по стабілізації криміногенної ситуації, в т.ч. - порядок взаємодії (патрулювання) з громадськими організаціями.

Але це все є повсякденною, рутинною роботою правоохоронних органів, з якою вони, як і раніше, неодмінно справляться.

Михайло Орестович також торкнувся тематики Майдану.

-Найбільше турбує те, що вже з кінця лютого під виглядом захисту ідейних цінностей Майдану на Білоцерківщині набули поширення випадки втручання окремих осіб у діяльність правоохоронних органів, погроз насильства щодо їх працівників, факти розкрадання майна громадян нібито на потреби Євромайдану, факти незаконного придбання, носіння і зберігання вогнепальної та холодної зброї.

Гірко спостерігати, як надбання Майданівців безжалісно знищуються «перевертнями», які діють у приватних, меркантильний інтересах.

Під час протистоянь, в руках багатьох осіб, серед яких і ті, хто не мав ніякого відношення до громадянських акцій, опинилося багато бойової стрілецької зброї, частину якої свідомі активісти вже здають в правоохоронні органи.

З цього приводу наведу красномовні факти. Абсолютно нічого спільного з ідейними цінностями Майдану не мали дії злочинців, які 25.03.14р. із застосуванням травматичної зброї незаконно заволоділи в с. Томилівка Білоцерківського району автомобілем громадянина Рупи А.Б.

За цим та іншими фактами слідчі міліції проводять розслідування, яке контролюється прокурорами прокуратури району.

Правоохоронцям слід безпосередньо спілкуватися з людьми, налагоджувати з ними втрачений контакт через лідерів місцевих громад та громадських організацій та переконувати людей в здатності захистити спокій їх родин.

Переконаний, що лише у такий спосіб ми ладні повернути їх віру у верховенство права. Ми усвідомлюємо, що є недоліки в роботі правоохоронців, проте відновлення довіри пересічних громадян є непростим завданням.

З повною відповідальністю запевняю в тому, що криміногенна ситуація в районі, попри свою складність, перебуває під контролем, а правоохоронні органи здатні стримати наступ криміналітету та викорінити ганебні корупційні явища в діях службовців органів влади та місцевого самоврядування району.

-Сьогодні,- наголосив прокурор Білоцерківщини,- кожен мешканець району при необхідності може скористатися гарячою лінією, а по суті – довіри, зателефонувавши за номером 5-23-52.

Андрій Петров