Важливі новини

Без «тормозка» на лікарняному ліжку не влежиш

На останньому засіданні міськвиконкому розглядалося питання «Про стан забезпечення харчуванням хворих у стаціонарах лікувально-профілактичних закладів міста у минулому році». Це питання і сьогодні залишається проблемним, оскільки, як зауважив очільник білоцерківської медицини Анатолій Володимирович Рогов, нинішній середньодобовий набір продуктів для одного хворого має коштувати 20 гривень 42 копійки, а насправді – складає 3 гривні 50 копійок на 1 ліжко-день, що не може забезпечити калорійність та асортимент, визначений наказом міністра охорони здоров’я № 931 від 29.10 2013 року. Тож про інформацію, з котрою виступив Анатолій Рогов перед членами міськвиконкому та запрошеними.

Без «тормозка» на лікарняному ліжку не влежиш

«Протягом останніх років обсяг коштів, передбачений бюджетом галузі охорони здоров’я Білої Церкви, не забезпечує повноцінне функціонування лікувально-профілактичних закладів. Асигнування, передбачені для виплати заробітної плати у минулому році, забезпечили обов’язкові виплати у мінімальних обсягах лише завдяки виділенню додаткових коштів у 4 кварталі. В лікувальних закладах не забезпечувалася штатна чисельність працівників з розрахунку на 1 цілодобовий пост, яка повинна забезпечувати дотримання норм робочого часу. В таких умовах недостатність коштів для виплати доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на період відпустки приводить до перевищення річної норми робочого часу, що є порушенням Кодексу законів про працю України.

Обсяг коштів, передбачений для фінансування придбання медикаментів, не може забезпечити медичну допомогу навіть ургентним хворим. Рівень обсягів коштів на медикаменти не забезпечує такі обов’язкові видатки, як придбання вакцин, у тому числі туберкуліну дитячою поліклінікою, забезпечення безкоштовного лікування амбулаторних хворих за відповідною постановою Кабміну.

Видатки на захищені статті майже на 50% фінансуються за рахунок коштів спеціального фонду. Асигнування загального фонду не забезпечують навіть найнеобхідніші видатки: забезпечення бланками медичної документації, придбання канцтоварів, обслуговування комп’ютерних програм і таке ін. А ті, що фінансуються, не оплачуються органами державного казначейства. Ось такі фінансові умови відбилися і на статті, яка має забезпечити харчування хворих у стаціонарах.

Без «тормозка» на лікарняному ліжку не влежиш

За умови рівномірно недостатнього розподілу бюджетних коштів між усіма захищеними статтями асигнування на харчування у 2013 році планувалися в межах 3 гривні 50 копійок на 1 ліжко-день. Однак за розрахунками лікувальних закладів, основаних на нормативах забезпечення калорійності та асортименту, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 1989 року як середньодобовий набір продуктів для 1 хворого у лікувально-профілактичному закладі, на харчування хворих в стаціонарах необхідні кошти з розрахунку 29,17 грн. на 1 ліжко-день»

Далі у своєму виступі Анатолій Рогов наголошував на тому, що з урахуванням фактичного виконання плану ліжко-днів фактичні витрати на харчування у минулому році в розрізі в лікувальних закладах склали: приміром у міській лікарні №14,22 грн на 1 ліжко-день, у міській лікарні №2 – 3,95 грн, пологовому будинку – 6,42 грн. (Аналогічний показник серед лікувальних закладів у Київській області складає 19,25 грн).

Завершуючи виступ, Анатолій Рогов не зайве підкреслив: «Кошторисні призначення, затверджені для забезпечення харчування хворих в стаціонарах лікувально-профілактичних закладах міста, не забезпечували виконання натуральних норм харчування хворих навіть на мінімальному рівні, а також не забезпечували харчування ветеранів війни згідно з нормою, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 2007 року «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах ветеранів війни».

Інформацію члени міськвиконкому взяли до відома.

Андрій Петров