Важливі новини

Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною

Протягом двох днів, 12 та 13 червня, у Білоцерківському районі відбувся традиційний районний огляд культури землеробства. Учасники об’їзду, а це – голова Білоцерківської райдержадміністрації Василь Хрик, голова районної ради Леонід Розпутній, заступник голови райдержадміністрації Іван Сємцов, керівники та головні агрономи району сільськогосподарських підприємств різних форм власності мали можливість на полях району оглянути посіви та стан розвитку сільськогосподарських культур, їх сортовий і репродукційний стан, запроваджені у кожному господарстві культуру землеробства.


Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною


Робота для учасників заходу розпочиналася о 7-ій ранку. Після реєстрації всі присутні на автобусах вирушали на екскурсію, у ході якої оглядали поля, засіяні озимими, ранніми зерновими, зернобобовими та технічними культурами. Під час переїздів керівники або агрономи розповідали присутнім про технології вирощування тих чи інших культур, давали характеристики сортам, про терміни посіву, кількість внесених мінеральних добрив, методи боротьби з хворобами, бур’янами й шкідниками. А досвід у кожного за плечима немалий, тож поговорити було про що.

12 червня учасники відвідали 8 господарств. Першою зупинкою стали поля АФ «Білоцерківська» (с.Шкарівка). Агроном Петро Береговенко розповів учасникам зустрічі про господарство. Тут на двох тисячах гектарів землі вирощують озимі та ярі культури, сою, гречку, соняшник, кукурудзу. Особливість господарства – велика розпорошеність полів. Всього їх у господарстві налічується аж 38, найменше поле – 13 га і лиш декілька полів площею більше 100 га. «Культури гарні, є добрі надії на врожай, але загадувати тут не приходиться. Рахувати врожай будемо тоді, коли він буде вже у коморі», - зазначив він.


Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною


Під час наступної зупинки делегація оглянула демонстраційні посіви гібридів озимого ріпаку фірм «Pioneer» та «DSV» у СФГ «КоЛоСок» (с.Коженики). Як зазначив керівник господарства Леонід Кирута, якщо їх порівняти, то на сьогоднішній день гібриди ріпаку фірми «Pioneer» ведуть себе набагато краще, хоча спочатку німецькі гібриди фірми «DSV» були потужніші. Цікавим обіцяє бути досвід французької фірми «Kossat Siemens». В господарстві їм виділили 6 га., де висіяно декілька видів гібридів кукурудзи. І хоча, за словами Леоніда Сергійовича, все сіялося в один строк, та рослини проявляють себе зовсім по-різному.

Що стосується самого господарства, то тут нараховується майже 1500 тис.га. Дотримуються кластичної сівозміни, сіють цукровий буряк, ріпак, сою, горох, соняшник, кукурудзу, пшеницю. Займаються у господарстві і тваринництвом. «В цьому році проблеми є з цукровим буряком, як, до речі, і з багатьма культурами. Погодні умови у нас звичайно однакові для всіх та все ж комусь випадає більше, комусь менше. Два тижні тому градом вибило майже 150 га. сої. Там провели певні профілактичні роботи і соя поступово відходить. Також пересіяли 100 га. гороху через те, що рослини захворіли на кореневу гниль», - розповів про біди та турботи Леонід Сергійович.


Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною


Після знайомства з культурою землеробства у Кожениках делегація переїхала вивчати досвід на поля КП «Білоцерківхлібопродукт» у с.Поправка. Гості побували на гороховому полі та побачили посіви гречки. Головний агроном Олександр Смакота докладно розповів про основні прийоми агротехніки та методи захисту рослин від шкідників та хвороб, застосованих цього року. Нині господарство орендує 600 га. ріллі, у структурі посівних площ – озима пшениця, кукурудза, горох, гречка, соя, ячмінь.

У ПП «АгроПотіївка» (с.Потіївка) учасники об’їзду відзначили хороші посіви озимої пшениці. Загалом же в обробітку тут знаходиться 950 га. землі, де вирощують пшеницю, ячмінь, соняшник, сою, ріпак.


Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною


ДГ ім.9 Січня (с.Озерна) - одне з найбільших господарств району. Тут на площі близько 3,4 тис га. вирощуються елітні сорти пшениці, сої, цукрового буряку, кукурудзи, ячменю, соняшнику. До речі, насіння буряків тут використовують вітчизняне, сорт має назву «Злука». Перевірений посівний матеріал дає можливість отримувати дружні та рівні сходи. Про це розповів агроном Нужда Іван Леонтійович.

На полі ТОВ «Пилипчанське» головний агроном Олексій Кривенький продемонстрував посіви пшениці сорту «Смуглянка», які знаходяться у відмінному стані. Загалом же в ТОВ «Пилипчанське» в обробітку знаходиться 11 ділянок поля загальною площею 850 га. Тут вирощують пшеницю, кукурудзу, сою. В господарстві серйозно займаються і тваринництвом. Сьогодні тут налічується понад 2500 голів свиней.


Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною


Головний агроном навчального науково-дослідного центру БНАУ Сергій Ображій представив присутнім посіви кукурудзи на зерно сорту «Канзас» та озимого ячменю «Метелиця», що знаходяться у доброму стані. Секретом успіху є достатнє внесення необхідних добрив. Щодо господарства, то на площі 1253 га. тут вирощують озиму пшеницю та ячмінь, ярий ячмінь, горох, кукурудзу, соняшник, сою. Господарство також має близько 150 га багаторічних трав, так як займається і тваринництвом – утримують 300 голів ВРХ, в тому числі 100 дійних корів, 2000 голів свиней, 2500 голів птиці. Є й унікальне дослідне поле, де висівається навчальний, методичний, демонстраційний, колекційний матеріал. Тільки зернових культур тут нараховується близько 500 видів. Навіть є лінії і деякі проміжні селекційні матеріали, які завезені із всесвітнього інституту насіння (м.Каїр, Єгипет).


Нива Білоцерківщини обіцяє і цього року бути врожайною


Найцікавішим пунктом робочої поїздки першого дня стали наукові поля дослідно-селекційної станції. Тут відомий науковець Лариса Бурденюк-Тарасевич розповіла про останні дослідження у галузі вирощування сільгоспкультур. Нині Білоцерківська дослідно-селекційна станція приймає участь у виробництві 12 сортами культур, які занесені до державного реєстру. «Озима пшениця культура досить цікава, перспективна для сільського господарства. Є результати селекції вітчизняної та зарубіжної селекції. Наша мета – створювати сорти не лише з високою урожайністю, а й сорти, адаптовані до несприятливих умов», - розповіла вона.

Наступного дня програма була не менш насиченою. Зокрема, досвідом роботи поділилися в ТОВ «Агрофірма «Дім» (с.Дрозди), агроцентрі компанії BASF (cмт. Терезине), фермерських господарствах «Лад» (с.Піщана) та «Праця» (с.Михайлівка), ТОВ «Зодіак», ТОВ «Мрія» (с.Острійки), агрофірмі «Земля Томилівська» (с.Томилівка), «Агро-Лідер-Україна» (с.Іванівка), ПРаТ «Маки» (с.Макіївка), «Агрофірма Узинська» (м.Узин).

Підводячи підсумки, варто відмітити, що стан сільськогосподарських культур на полях сільгосппідприємств та фермерських господарств району добрий, а це дає надію на гарний урожай. Разом з тим, є над чим працювати у справі підвищення культури землеробства. Мова йде про естетичне оформлення полів, упорядкування лісосмуг, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Підсумовуючи побачене, голова райдержадміністрації Василь Хрик звернув увагу на важливості обміну досвідом. Також він подякував усім за пророблену роботу, адже на полях району дозріває добрий врожай, та побажав аграріям достатку, гарної погоди та успіхів на сільськогосподарській ниві , адже від цього залежить й добробут Білоцерківщини.