Важливі новини

Білоцерківщина – війську: часто допомога... як вода у пісок

Наприкінці минулого тижня у Білоцерківській райдерж-адміністрації відбулося зібрання представників від громадських організацій, підрозділів місцевого гарнізону та волонтерів, котрі переймаються матеріальною допомогою нашому війську на Донбасі.

Глава райдержадміністрації Василь Хрик недаремно запросив для проведення серйозної розмови волонтерів, оскільки головне питання розмови – допомога військовим та проблеми, пов’язані з адресною доставкою вантажів.

Білоцерківщина – війську: часто допомога... як вода у пісок

За словами Василя Хрика та інших учасників зібрання, нині з кожним днем наростає матеріальна допомога з боку підприємств, громадських організацій, окремих громадян Білоцерківщини військовикам, які воюють на сході нашої країни у складі 72-ї окремої моторизованої бригади, 11-го та 25-го батальйону територіальної оборони Київської області «Київська Русь». Саме в цих підрозділах чи не найбільше наших земляків.

Як наголосив глава райдержадміністрації, сьогодні для зібрання матеріальної допомоги, як у вигляді продукції, так і в предметах самозахисту військових, залучається широке коло підприємств та волонтерів, які не тільки допомагають збирати звідусіль продукти харчування, спорядження, а й відправляти їх до дислокації військових частин. Так, тільки нещодавно було відправлено на схід 120 тонн вантажу: всілякої продукції, шоломів, бронежилетів. На жаль, підкреслювалося, у цьому сенсі є чимало проблем – доставка, адресна передача тощо.

Цю проблему продовжували обговорювати й самі волонтери. Сьогодні ризиковано передавати вантажі, як мовиться, через треті руки, оскільки зібране десь дівається ще на півдорозі до Донбасу. Тож волонтерам, громадським організаціям, районній владі і доводиться відправляти вантажі – тільки самим.

Білоцерківщина – війську: часто допомога... як вода у пісок

Йшлося, як нарікання, й про особисті проблеми військових, особливо поранених наших бійців, які лікуються у госпіталях, у тому числі й у білоцерківському. Чимало військових не мають відповідних документів про їх перебування у вирі війни на Донбасі. Тому волонтери висловлювали небезпідставні припущення: а чи не буде так, як з багатьма людьми, що ліквідовували аварію на ЧАЕС – сьогодні не можна довести про те, що вони ліквідатори.

Є проблеми й із лікуванням, протезуванням військових, які в боях втратили очі, ноги, руки… Тож потрібно налагоджувати зв’язки з відповідними організаціями Європи заради безкоштовної медичної допомоги скаліченим військовослужбовцям.

Присутні з цікавістю вислухали виступ представника від однієї з частин Білоцерківського гарнізону. Як наголошувалося, незважаючи на те, що озброєння (зенітно-ракетні комплекси) в підрозділі ще з армії СРСР, бойовий дух серед військових високий. На жаль, наші солдати за місяці бойових дій настільки, як мовиться, обносилися, що терміново потрібний одяг. Одне слово, аби наші воїни не воювали в драних штанах та босими – потрібні кошти для придбання обмундирування. Отже, напевне, наступна допомога війську буде спрямована в русло збирання коштів на придбання плямистих одностроїв разом із взуттям.

Білоцерківщина – війську: часто допомога... як вода у пісок

На зібранні йшлося і про таке ганебне явище, як ухиляння від служби в армії. Сьогодні так звані впливові люди намагаються своїх чад чоловічого роду «відкосити» від війни на Донбасі, знаходячи причину від мобілізації. Цьому теж потрібно покласти край.

У ході зібрання було висловлене цікаве прохання, адресоване для всіх: придивлятися до незнайомих сусідів, сусідських помешкань задля того, аби виявити підозрілих осіб, які здатні на проведення терактів.

Отже, при найменшій пі-дозрі, що появилися якісь нові сусіди молодого чи моложавого – варто зателефонувати до правоохоронців. Тож не забуваймо, що Україна нині перебуває у стані війни!

Андрій Петров

Комментарии

Гость Гость 08.08.2014 18:28

Воровать у военных, все-равно что в церкви и у детей. За такое рубать головы, руки и кидать живьем на корм собакам как в Северной Корее.