Важливі новини

Про зміцнення ролі громадянського суспільства в розбудові парламентської держави йшлося на засіданні громадської ради

16 жовтня у приміщенні Білоцерківської райдержадміністрації відбулося чергове засідання громадської ради у роботі якої взяли участь заступник голови адміністрації В.Бачинська, керуючий справами апарату районної ради В.Павловський, начальник відділу внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату райдержадміністрації С.Бойко, голови виконкомів місцевих рад, представники ЗМІ. Вела засідання голова громадської ради Олександра Ткаленко.

Відбулася дискусія “Про зміцнення ролі громадянського суспільства в розбудові парламентської держави. Позачергові вибори парламенту 26 жовтня 2014 року. (обмін думками). З даного питання своїми думками поділився Василь Адамович Павловський. Маємо надію, що прийняття відповідних змін до Конституції забезпечить правову основу для схвалення низки законодавчих актів, необхідних для реалізації реформи місцевого самоврядування. Серед законопроектів, які вже готуються, нова редакція закону про місцеве самоврядування, закон про місцеві державні представництва, зміни до бюджетного кодексу, зміни до низки законодавчих актів, які визначають розподіл повноважень між виконавчими органами влади і органами місцевого самоврядування, а також їх розподіл між органами місцевого самоврядування різного рівня.

Так як громадська рада проходить напередодні парламентських виборів, Валентина Бачинська акцентувала увагу щодо підготовки та їх проведення. «Сьогодні гостро стоїть завдання забезпечити підготовку матеріально-технічної бази, відпрацювати списки виборців. Перед громадою стоїть важливе завдання – вибрати тих народних обранців, які чесно та самовіддано представлятимуть її інтереси. А перед владою – забезпечити прозорість та безпеку народного волевиявлення», - наголосила заступник голови адміністрації. Вона доповіла, що відділ ведення Державного реєстру виборців апарату адміністрації завершує готувати уточнені списки виборців та зміни тимчасового місця голосування без зміни виборчої адреси. Працівники відділу готові 21-22 жовтня друкувати та видати уточнені списки виборців. Зазначила, що на сьогодні в районі серйозних системних проблем нема. Підготовка допозачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року на Білоцерківщині триває.

Крім того, Валентина Петрівна акцентувала увагу, що з 1 жовтня запрацював Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Проводиться ряд заходів щодо налагодження роботи Центру, але є і ряд питань, які терміново потрібно вирішувати. Вона доповіли про готовність освітніх та медичних закладів до опалювального сезону.

Заступник голови громадської ради Сергій Хіврич проінформував присутніх про участь його у Всеукраїнському семінарі “Обговорення Проекту “Прозора влада” (про діяльність органів місцевого самоврядування, взаємодія депутатів місцевих рад. Їх права, обов’язки та повноваження)”, що відбувся у м.Полтава.

Начальник відділу внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ апарату райдержадміністрації Світлана Бойко доповіла про виконання районної Програми розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя до 2015 року, затвердженої рішенням тридцятої сесії районної ради п’ятого скликання від 06.07.2010 № 509.

У ній передбачені заходи, щодо координації діяльності органів виконавчої влади усіх рівнів, громадських і релігійних організацій, навчальних і культурно-просвітницьких закладів, пов’язаних з патріотичним вихованням, розвитком духовності захистом моралі та формуванням здорового способу життя, поліпшення патріотичного виховання громадян, сприяння духовному відродженню на території Білоцерківського району.

Про участь у реалізації даної програми виступила голова Районного Товариства Червоного Хреста Світлана Пророк. Кожного члена громадської ради суспільно-політична ситуація в країні не залишала байдужим, представники громадськості інформували про участь кожного у реалізації розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя.

З інформаційними повідомленнями за запитаннями, надісланими в ході проведення консультацій з громадськістю виступили: Володимир Василенко, Світлана Пророк, Сергій Нагайцев.

Нагадаємо, що у районі проходить обговорення проекту Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року.

З повною версією тексту проекту Стратегії можна ознайомитися на сайті www.kyivobl.gov.ua.