Важливі новини

На кожне наше покоління припадає війна... І спокій нам тільки – уві сні

Заходи, які проходили 25 грудня біля Каплички-храму Святого Георгія Побєдоносця, що приурочувалися даті введеня радянських військ до республіки Афганістан, були малочисельними з боку учасників цих буремних воєнних подій. Самі ветерани у війні в Афганістані пояснювали це тим, що, мовляв, сьогодні робочий день, а ще – чимало колишніх воїнів уже в статечному віці… Проте, ще є й такі, які й сьогодні у бойовому строю: нині воюють на Донбасі за цілісність нашої держави.

Та як би там не було,а заходи, приурочені подіям чвертьвікової давності, проходили за усталеною традицією: з Гімном України, Хвилиною мовчання за убієнними, виступами ветеранів, з богослужінням та покладанням квітів до стели з іменами покійних Героїв, що загинули у цій чужій війні.

На кожне наше покоління припадає війна... І спокій нам тільки – уві сні

У ході дійств, біля святого для воїнів-афганців місця, перед нечисленними присутніми виступали заступник міського голови Микола Антонюк, ветерани Афганської війни, представники громадських організацій міста. У їх виступах відчувалися нотки суму за полеглими у цій нікому непотрібній війні, за сотнями пораненими, які й досі відчувають фізичний, моральний та душевний біль. І що прикро, наголошувалося, що держава упродовж всіх післяафганських років байдуже ставилася та й нині ставиться і до ветеранів, і до інвалідів цієї війни. Ще й досі чимало хто з них не отримав обіцяного житла, належного лікування, протезування…

На кожне наше покоління припадає війна... І спокій нам тільки – уві сні

Самі ж ветерани не висловлювали різких претензій до нинішньої влади (напевне, звиклися зі своїми життєвими негараздами), а з гордістю згадували, як би там не було, свій священний обов’язок, який вони виконували у цій гірській мусульманській і тоді ще невідомій їм країні, не жаліючи ні здоров’я, ні самого життя.

У багатьох із числа ветеранів ще є, як кажуть, порох у порохівницях. Оскільки беруть активну участь у волонтерському русі, а також – воюють на Сході нашої країни з російськими «братами» і сепаратистами. На жаль, двоє колишніх афганців загинули під час бойових дій на Донбасі. Смертю хоробрих загинув у бою Сергій Чоп, та від жахливих ран- Микола Кульчицький.

На кожне наше покоління припадає війна... І спокій нам тільки – уві сні

І наостанок висвітлення цих заходів варто згадати одне з висловлювань з вуст виступаючих: «Жодне наше покоління не минає війна чи локальні війни… Напевне, спокій нам судився тільки уві сні».

Андрій Петров