Важливі новини

У Білій Церкві епізоотична ситуація благополучна і є цілком контрольованою

Володимир Вовкотруб, начальник управління ветеринарної медицини у м. Біла Церква: «У Білій Церкві епізоотична ситуація благополучна і є цілком контрольованою».

Володимир Вовкотруб, начальник управління ветеринарної медицини у м. Біла Церкв

-Володимире Григоровичу, у всьому світі вашу професію вшановують у Всесвітній день ветеринарного лікаря в останню неділю квітня, існує також православний День ветеринара, що відзначається у День святих мучеників Флора та Павла (31 серпня), до яких, за звичай, звертаються з молитвами за здоров’я худоби. А у нас є ще й свій, український День працівників ветеринарної медицини. Шановні колеги! Від імені управління ветеринарної медицини в місті Білій Церкві вітаю всіх із нашим професійним святом – Днем працівників ветеринарної медицини, який ми відзначаємо у другу неділю серпня. Отже, напевне, розпочнемо нашу розмову з Ваших привітань колегам?

-Дійсно, нашу професію шанують у всьому світі. І без перебільшення наголошу, що і нам є ким та чим пишатися. Насамперед, людьми, які присвятили своє життя ветеринарній медицині, гідно, самовіддано працюють на ниві нелегкої роботи, сумлінно ви конують свої обов’язки. Ми із задоволенням констатуємо: епізоотична ситуація в місті благополучна й контрольована, а отже, наша робота – на належному рівні. За цими словами – важка праця кожного з Вас. І тих, звичайно, хто трудиться в Білоцерківській міській державній лікарні ветеринарної медицини та Білоцерківському пункті державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, відповідає за державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд на агропродовольчих ринках, несе службу у приватних ветеринарних закладах. Загалом усіх, хто надійно охороняє здоров’я людей і тварин, забезпечує контроль за якістю й безпечністю харчових продуктів, поліпшує екологічний і санітарний стан довкілля

-Володимире Григоровичу, яка ж конкретно на сьогодні ситуація в нашому регіоні? Адже в області є випадки так званої африканської чуми!

-Підкреслю, що цієї напасті у Білій Церкві немає. І це на сьогодні - головне! Тож коротко про загальний стан. Провівши аналіз роботи служби ветеринарної медицини міста Біла Церква, можна відмітити, що план протиепізоотичних заходів з основних показників виконано, завдяки чому у місті епізоотична ситуація благополучна і є цілком контрольованою.

У 2015 році було заплановано проведення вакцинації 2800 голів свиней проти класичної чуми свиней (далі - КЧС), 26000 голів птиці проти хв. Ньюкасла. Окрім цього, відповідно до плану, Білоцерківською міською державною лікарнею ветеринарної медицини буде проведено вакцинацію великої рогатої худоби (далі - ВРХ), дрібної рогатої худоби (далі - ДРХ), коней проти сибірки, кролів проти міксоматозу та геморагічної хвороби. Заплановано проведення дослідження ВРХ на туберкульоз, лейкоз та бруцельоз; свиней на хв. Ауєскі та африканську чуму свиней, коней на сап; ДРХ на бруцельоз; птиці на грип, орнітоз та хв. Ньюкасла; собак та котів на трихінельоз і дирофіляріоз, а також проведення цілого ряду досліджень ВРХ на паразитологічні захворювання (піроплазмідоз, диктіокаульоз, стронгілоідоз, сетаріоз, фасціольоз). З початку року щеплено проти сказу собак - 1506 голів, котів – 742. Проведено щеплень проти КЧС – 1781 гол. свиней.

Зазначу, що нині налагоджена тісна співпраця між державною ветеринарною службою та громадськими організаціями зоозахисного руху. Так на виконання «Програми охорони та захисту тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в м. Біла Церква на 2012-2015 роки», затвердженої рішенням Білоцерківської міської ради від 27 жовтня 2011 року № 352-13-VI, з початку року Білоцерківською міською державною лікарнею ветеринарної медицини та приватною лікарнею ветеринарної медицини «Фенікс» стерилізовано 265 тварин.

-Хочу розмову повернути до африканської чуми. Що нині робиться, аби, як кажуть, ми не залишилися без сала?

-Протягом 2015 року вже було проведено 3 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській міській раді, на яких розглядались питання щодо профілактики та недопущення занесення на територію міста африканської чуми свиней, а також сказу м’ясоїдних, утворення відходів тваринного походження переробними підприємствами міста, регулювання чисельності безпритульних тварин у місті тощо.

Не зайве підкреслити, що ситуація залишається дуже складною із АЧС в Україні. Випадки африканської чуми свиней (далі – АЧС) зареєстровано у підсобних господарствах Менського та Козелецького районів Чернігівської області (9 та 12 липня відповідно). На початку липня випадки АЧС були зареєстровані в Іванківському та Броварському районах Київської області, а також у Житомирській, Чернігівській, Рівненській, Сумській області.

До речі, вперше вірус АЧС в Україні був зареєстрований у Запорізькій області в липні 2012 року. І це дуже небезпечне захворювання, яке, на жаль, передається при прямому контакті від хворих до здорових тварин, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин).

Так як основним заходом по профілактиці АЧС залишається щеплення проти КЧС., то у 2015 році Білоцерківською міською державною лікарнею ветеринарної медицини заплановано проведення вакцинації 2800 голів свиней проти КЧС (по 700 вакцинацій щокварталу). Станом на 31.07.2015 року уже щеплено 1781 голова свиней. Також для контролю епізоотичної ситуації в місті у 2015 році заплановано відбір 16 проб крові (по 4 проби щокварталу) від свинопоголів’я для дослідження на АЧС. Відповідно плану на І півріччя 2015 року по 8 пробам вже отримано негативний результат.

Отже, ми маємо все для подальшої успішної роботи. Зокрема, необхідну законодавчу базу, яка постійно вдосконалюється й дає змогу ефективно виконувати покладені на галузь функції. У нашому розпорядженні досягнення ветеринарної науки, які впроваджуються у виробництво, ми забезпечені ветеринарними препаратами, а це чинники, які позитивно впливають на здобутки служби ветмедицини міста.

І на завершення нашої розмови, хочу подякувати колегам, за самовіддану працю та побажати нових професійних успіхів, добробуту й злагоди в родинах, міцного здоров’я та оптимістичного настрою! Зі святом!

Андрій Петров