Важливі новини

Всеукраїнський день бібліотек в Білій Церкві

Такий вже світ настав, що люди за своєю волею усамітнюються під час свого дозвілля. Сьогодні мало хто після робочого часу відвідує парки, театри, музеї, концерти, а також – бібліотеки. Про останні названі заклади культури і піде подальша мова, оскільки читальні зали книгозбірень все ж не пустують. Звісно, що любителів щось почитати у затишних залах, у порівнянні з минулими роками, стало менше. І це вже не новина, оскільки чи не кожен у сім’ї має один-два телевізори, всіляку так звану оргтехніку, у тому числі й комп’ютер. І, здебільшого, не один. Ось за цими ящиками-дивами техніки і проходить наше дозвілля, а також підготовка до уроків, семінарів…

Та ось і бібліотеки не забуваються. Особливо учнівською, студентською молоддю та – пенсіонерами. Ну не все ж можна взяти з електронних «ящиків», аби підготувати, приміром, реферат, публічний виступ, а то й вивчити уроки, бо підручників бракує. А пенсіонери, можна сказати, відвідують зали бібліотек не лише через звичку, а й тому, що книжки для них – рідніші. Одне слово, прочитане краще ними сприймається. А ще у бібліотеці можна зустрітися із знайомими, друзями.

Всеукраїнський день бібліотек в Білій Церкві

Вищесказане - то місток для переходу до іншої теми: як місто відзначало Всеукраїнський день бібліотек. Адже розмах відзначення, святкування того чи іншого Дня залежить здебільшого від людей – прихильників, шанувальників професій. І ніде правди діти, не завжди спостерігається аншлаг у залах, де відмічаються всілякі професійні Дні. Що не скажеш про відзначення професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек.

У вмістимій залі місцевого театру, де проходило дійство з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, не було жодного вільного місця: працівників бібліотек-філіалів Центральної бібліотечної системи міста прийшли привітати з їх професійним святом і представники міської влади на чолі з міським головою Василем Савчуком та депутатами, і представники від громадських, політичних організацій, і молодь, і люди статечного віку – всі, хто шанує, любить книгу як джерело знань.Всеукраїнський день бібліотек в Білій Церкві

Перед цією аудиторією з вітальними словами виступали міський голова Василь Савчук, депутати міської ради Сергій Істомін, Андрій Король, Костянтин Бугайчук, а також місцеві письменники та представники від громадськості. Названі добродії у вітальних виступах підкреслювали важливість бібліотечних закладів у житті чи не кожного жителя міста, оскільки бібліотеки нині вирішують не одне вагоме завдання. І найголовніше – забезпечують інформаційну потребу людей, зберігають культурну, історично–літературну спадщину, надають можливість знайомитися з новою всілякою літературою… А ще, бажали… підвищення зарплат. Як сказав міський голова: «За тисячу гривень зарплатні можуть працювати лише – фанати…».

До речі, бібліотекарі і є на сьогодні справжніми фанатами своєї безкорисливої справи. І висловом, що «Ніщо так не відбиває охоту працювати – як мізерна зарплата», бібліотекарі аж ніяк не переймаються.

Всеукраїнський день бібліотек в Білій Церкві

Звісно, міський голова та названі депутати, окрім ласкавих, доброзичливих слів на адресу винуватців свята, багатьох із них привітали Почесними грамотами та грошовими винагородами.

P.S.

Щороку у бібліотеках Центральної бібліотечної системи обслуговуються 52 тисячі читачів, яким видається понад 1 мільйона 100 тисяч книжок, журналів, брошур та газет. Відвідування бібліотек міста в середньому становить понад 360 тисяч, а це – понад 7 разів на рік кожним читачем.

До послуг читачів – затишні зали, які мають 450 місць. Читачі також мають можливість відвідувати Кімнату казок, кінодемонстраційні зали (ЦДП), виставкові зали (філіал №8), Літературні вітальні (ЦБ, філіал №10), народознавчі світлиці (філіали №№ 3,4)…

Бібліотекарі міста не залишаються осторонь сьогоднішнього непростого життя. У бібліотеках розміщені скриньки для пожертв воїнам АТО. Працівники бібліотек є волонтерами Центру громадських ініціатив та благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля».

Андрій Петров