Важливі новини

Передноворічна прес-конференція міського голови Білої Церкви

Або хто повитягував та поїв цукерки з новорічних подарунків

Напередодні нового року міський голова Геннадій Дикий провів прес-конференцію з місцевими засобами масової інформації. Порушувалися питання, які нині на вустах не тільки представників міської влади, а й громадськості міста.

міський голова Геннадій Дикий

Найперше, міський голова торкнувся міської скарбниці, що прийматиметься з приблизними статтями доходів та видатків, позаяк ще бюджет країни не підписаний Президентом. Майже такий, неконкретний, має вигляд і бюджет столичної області. Та як би там не було, а прийнятий бюджет нашого міста дасть можливість фінансово вступити у новий рік. А далі, напевно, у лютому-березні, окремі статті міської скарбниці підкореговуватимуться, уточнюватимуться з точки зору надходжень фінансів та, відповідно, видатків. Однак вже сьогодні відомо: видаткова частина міського бюджету майже сповна витрачатиметься для обслуговування так званих захищених його статей. Тобто, на виплату зарплатні працівникам бюджетної сфери, оплату спожитих енергоносіїв бюджетними установами та закладами.

Зазначалося, що у розподілі бюджетних коштів, зокрема, братиме участь і громада міста. Звісно, що після обговорення нагальних питань у мікрорайонах міста.

У ході прес-конференції Геннадій Дикий розповів про створення у місті Кол-центру. Центр дасть змогу мешканцям міста звертатися, наприклад, з приводу надання їм недолугих послуг з боку відповідних служб міста. Кол-центр мають розмістити в Управлінні житлово-комунального господарства. Його працівники аналізуватимуть кожне звернення та відповідно на нього реагуватимуть. Звісно, що у сенсі виправлення тієї чи іншої ситуації. До речі, на сьогодні вже виділене приміщення для даного центру, завозиться апаратура та меблі.

На прес-конференції міський голова також розповів про прийдешні підходи міської влади до державних закупівель з боку комунальних підприємств, закладів, установ та проведення тендерів. Іншими словами, запобігатимуться прояви корупції, забезпечуватиметься добросовісна конкуренція на тлі відкритості, а для цього залучатимуться представники від громадськості та ЗМІ.

Міський голова підкреслив, що сьогодні на офіційному веб-сайті Білоцерківської міської ради вже створений та діє електронний майданчик закупівель товарів, робіт та послуг. У свою чергу комунальні підприємства, установи та організації розміщуватимуть свої пропозиції щодо своїх закупівель та укладання відповідних договорів.

Цікаво, що Геннадій Дикий прийшов на прес-конференцію з пакунками новорічних подарунків. Це викликало цікаві погляди журналістів, а також німі запитання: кому ж міський голова подарує солодощі, оскільки, судячи з кількості пакетів – всім такої здоби не вистачить… Як згодом вияснилося, солодощі були призначені не для дармового дарування під ялинку журналістам недитячого віку. Тож все по порядку.

…На попередньому пленарному засіданні 3-ї сесії міської ради була створена тимчасова депутатська комісія для перевірки роботи всіх комунальних установ, відділів та управлінь міської ради. По праву, ця комісія має залучати для відповідних перевірок і аудиторські кампанії та контори.

Як виявилося, дана депутатська комісія точно не сидітиме без діла. Для її членів уже є робота... Отже, про принесені новорічні подарунки.

Геннадій Дикий, демонстративно діставши зразки пакунків та розклавши їх на столі для розгляду представників преси, телебачення, став роз’яснювати суть ось такої демонстрації. За його словами, Управління соцзахисту міста необґрунтовано закупило дивні новорічні подарунки, і до того ж - за завищеними цінами… Міський голова для порівняння показав вмістимість пакетів, куплених у магазині, та вмістимість пакетів, придбаних соцзабезом. До речі, за зовнішнім виглядом пакети – однакові. Однак навіть неозброєним оком стало видно, що так звані соцзабезівські пакети менші за кількістю солодощів, а також гірші за певною якістю цієї продукції. Але, як не дивно, за ціною - є значно дорожчими… Як мовиться, дрібниця, але не приємно.

Отже, як наголосив міський голова, так званий перепад у вмістимості сумнівних новорічних пакетів-подарунків є не зайвим приводом для відповідної детальної перевірки Управління соцзабезу з боку уже згаданої депутатської комісії. Звісно, що комісія не стане рахувати та зважувати солодощі у горезвісних пакетах, а цікавитиметься іншими справами Управління…

Андрій Петров