Важливі новини

1129-й зенітний ракетний полк відзначив 72-гу річницю

1129-й зенітний ракетний полк відзначив 72-гу річницю

 

20 жовтня відбулися урочисті збори з нагоди 72-ї річниці з дня утворення 1129 зенітного ракетного полку Сухопутних військ України.  День народження полку, окрім військовослужбовців, зібрав велику  кількість цивільних гостей. Зокрема, привітати колектив військовослужбовців прибули голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий,  начальник протиповітряної оборони Ок "Північ", полковник Юрій Соловей, настоятель парафії Покрови Божої Матері Української православної церкви Київського патріархату Микола Гопайнич, тво командира 72 ОМБР,  підполковник Олександр Лосєв.

Традиційно згадували події становлення та бойової діяльності частини, її історію, а також людей, котрі за три останні роки пройшли тернистий та  шлях з часу початку антитерористичної операції на Сході України. Хвилиною мовчання вшанували бойових побратимів та усіх, хто загинув захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

Гості свята неодноразово відмічали, що  особовий склад частини постійно демонструє високі тактичні уміння та підтримує належний рівень боєздатності і боєготовності. Зокрема, Геннадій Джегур відмітив, що не одне покоління воїнів-зенітників стояло на варті мирного українського неба. І в нинішній непростий час вони вкотре несуть бойове чергування, є продовжувачами славних військових традицій. З нагоди свята ряд військовослужбовців нагороджені грамотами та подяками різного рівня за зміцнення обороноздатності української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм. 

Теплі та щирі творчі подарунки військовим адресували артисти районного будинку культури.

 

 

Довідково

Історія частини розпочинається з далекого 1945 року, коли у липні 1945 року був створений 1008 окремий зенітний артилерійський дивізіон, який увійшов до складу 72 окремої гвардійської стрілкової дивізії. Після 1945 року наша частина неодноразово переформовувалась з дивізіону в батарею, потім знову в дивізіон і 31 березня 1962 року частина з зенітного дивізіону переформована в зенітний ракетний полк.

30 серпня 1961 року Директивою Генерального штабу ЗС СРСР встановлено 19 жовтня днем військової частини. В 1980 році зенітний ракетний полк переозброєний на ЗРК «КУБ». В 1984 році зенітний ракетний полк переозброєний на автономній ЗРК «ОСА».

Військовослужбовці полку нагороджені орденами, медалями, відзнаками серед яких є і бойові:

11 чоловік – орденом «Червона зірка»;

3 чоловіки – орденом «Вітчизняної війни 1 – го ступеню»;

4 чоловіки – орденом «Знак пошани»;

9 чоловік - орденом «За службу Батьківщині»;

47 чоловік – різними орденами і медалями за перемогу у Другій світовій війні.

Увійшов в історію і командир полку, полковник Петро Олександрович Котелянець, який був нагороджений орденом «Хрест за мужність»