Важливі новини

З оптимізмом у майбутнє дивляться кооператори Білоцерківщини

З оптимізмом у майбутнє дивляться кооператори Білоцерківщини

 

Віктор Москалюк уже 26 років очолює Білоцерківське районне споживче товариство, яке обслуговує сільське населення. Проблемами й досягненнями він поділився з в.о.голови районної ради Анатолієм Чичикало та керуючим справами виконавчого апарату райради Володимиром Шевченком.

 

Споживча кооперація району має славну історію й хороші традиції. Вона живе і продовжує розвиватися у непростому сьогоденні. У населених пунктах Білоцерківщини нині функціонують 60 крамниць із 75-ти, ресторан «Узин». Основною функцією споживчої кооперації є забезпечення якісними торговими послугами населення, в першу чергу – сільського. У торгових закладах  багатьох населених пунктах покращили умови праці працівників, збільшили асортимент товарів та зробили все для того, аби покупцям було зручно та комфортно.

 

- Споживча кооперація створювалась не одним поколінням пайовиків і наше завдання – примножити ці надбання на новій, сучасній базі й достойно передати їх дітям та внукам, – каже голова правління Білоцерківської райспоживспілки Віктор Москалюк.

- На жаль, свої основні сили витрачаю на подолання численних викликів  і випробувань непростої перехідної епохи у якій випало жити й працювати. Створює проблеми постійне зростання податкового навантаження  на суб’єктів господарювання, зубожіння сільського населення, падіння його купівельної спроможності  - продовжив Віктор Васильович.

- Ми працюємо винятково в правовому полі, приходиться конкурувати з приватним бізнесом, який часто діє в тіньовому секторі економіки. Систематично працюємо з місцевими головами, адже сьогодні приміщення в 200-300 кв.м. тяжко утримувати, вони банкрутують, а тому стоять закритими й це є серйозною проблемою.

Саме такі приміщення можна  було б використати спільно з місцевими радами, розмістивши заклади соціального спрямування. Хочеться, щоб рентабельні магазини працювали й допомагали вижити нерентабельним. Ми готові через викуп, оренду оживити і не допускати закриття магазинів. Майно не повинно стояти! - наголосив голова кооперації.

- Споживча кооперація виступає буфером, адже утримувати магазин у селах з невеликою кількістю населення не рентабельно,  однак і кидати населення теж неприпустимо. Тому обслуговуємо такі села за допомогою автокрамниці. Жителі сіл, а це в основному літні люди, чекають її приїзду й завжди дуже раді. Крім нас розвозити товари намагаються приватні підприємці, але  не всі витримують навантаження, а ми проявляємо міцність, терпіння і людяність - саме так відстоював свою точку зору Віктор Москалюк.

Чимало питань виникало у посадовців - Володимира Шевченка та Анатолія Чичикала. Їх цікавили плани на майбутнє, перспективи розвитку кооперації, порушували земельні питання, задавали питання щодо податку на землю та майно, цікавили долі недіючих приміщень у селах Сорокотяги, Яблунівки, Поправки, Острійок, Піщаної, Павлівки…, порушували питання благоустрою. Вони намагалися виробити спільні дії щодо вирішення болючих питань. Анатолій Чичикало звернувся з пропозицією, щоб голова правління Білоцерківської райспоживспілки Віктор Москалюк на черговому засіданні сесії прозвітував про роботу районного споживчого товариства. Ряд питань можна буде обговорити спільно з депутатами та головами місцевих рад.

 

«Як бачимо, спілка зберігає свої добрі традиції. Дбає про селян з найвіддаленіших населених пунктів. Попри труднощі, її працівники не опускають рук, крокують вперед. Це вимога часу і кооператори намагаються йти з ним у ногу» - резюмував у кінці зустрічі Анатолій Чичикало.

 

С.Бойко