Важливі новини

БІЛОЦЕРКІВЦЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАПЛАТИТИ ПО 560 ГРН ПОДАТКУ ЗА СОТКУ

БІЛОЦЕРКІВЦЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАПЛАТИТИ ПО 560 ГРН ПОДАТКУ ЗА СОТКУ

Білоцерківцям доведеться заплатити по 560 грн податку за соткуУ липні білоцерківці почали отримувати квитанції зі сплати земельного податку на присадибну ділянку. Суми вражають. Так, за 1 сотку доведеться викласти близько 560 грн. Податок на присадибну ділянку жителі міста отримали вперше за весь час користування землею.

 

Податок на землю на 2018 рік затверджений депутатами Білоцерківської міської ради у 2017 році в розмірі 1,5% від вартості нормативної грошової оцінки землі. За таке рішення проголосувало 30 міських обранців, а також міський голова Геннадій Дикий.

Містяни здивовані таким «сюрпризом» від влади та оббивають пороги податкової, намагаючись з’ясувати, чи це не помилка.

podatok1

У податковій не очікували такої кількості відвідувачів. Зі слів співрозмовниці БЦ News, яка побажала поділитися інформацією анонімно, у податковій відвідувача, якщо той хоче дізнатися, яка ж вартість його земельної ділянки, відправляють в Центр надання адміністративних послуг для отримання нормативної грошової оцінки земельної ділянки, з якої сплачуються податок. Чому податкова не володіє інформацією про вартість землі, невідомо.

Більше того наше джерело стверджує, що рахунки казначейства вказані у податкових повідомленнях застарілі, адже з 1 липня вступили в дію нові рахунки. Отже, навіть якщо громадяни захочуть сплатити податок, вони ризикують сплатити його на старий рахунок Держказначейства. Тож, будьте уважні!

podatok4

Від сплати податку звільнені:

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) - не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

podatok2

Завтра, 10 липня орієнтовно о 10:00 планується мітинг під стінами мерії з протестом проти таких високих податків.

P.S. Податок на присадибні ділянки на 2019 рік прийнятий у розмірі 0, 1% (для порівняння: на 2018 рік - 1, 5%)