Важливі новини

Загальні підсумки циклу досліджень «Моніторинг громадської думки в місті Біла Церква напередодні місцевих виборів 31 жовтня 2010 року»

Цикл досліджень «Моніторинг громадської думки в місті Біла Церква напередодні місцевих виборів 31 жовтня 2010 року» був проведений у вересні – жовтні 2010 року Центром соціальних технологій «Соціополіс» на замовлення Фонду підтримки демократії в країнах Східної Європи. В рамках вказаного циклу досліджень в місті Біла Церква було проведено шість опитувань громадської думки, які стосувалися актуальних соціально-економічних та соціально-політичних проблем міста, оцінки діяльності діючої влади міста, різних аспектів місцевих виборів (зокрема, виборів міського голови та міської ради Білої Церкви) 31 жовтня 2010 року.

Основні результати проведеного циклу досліджень:

Найактуальніші місцеві проблеми

Згідно з результатами дослідження, до числа найбільш актуальних для жителів Білої Церкви проблем належать «підвищення цін на комунальні послуги» (таку проблему назвали 74,3% від загальної кількості опитаних), «тривале відключення опалення та гарячої води в помешканні» (53,3%) та «корупція (в органах влади, медичних, освітніх установах і т.д.)» (45,9%). Досить часто мешканці Білої Церкви зіштовхувалися також з такими проблемами як «неякісне медичне обслуговування» (29,1%), «нестача коштів на придбання першочергових товарів і послуг» (23,6%), «свавілля чиновників, невиконання ними своїх обов’язків і порушення Ваших прав» (16,7%).

Оцінка мешканцями Білої Церкви діяльності міської влади та служб, які забезпе­чують життєдіяльність міста

Оцінка мешканцями Білої Церкви діяльності переважної більшості органів міської влади та служб, які забезпечують життєдіяльність міста, є різко негативною. «Лідером» негативних оцінок жителями Білої Церкви є житлово-комунальні служби міста (баланс позитивних і негативних оцінок діяльності -56,4%), а також заклади охорони здоров’я (-45,2%) і правоохоронні органи міста
(-43,4%). Не набагато краще оцінили білоцерківчани роботу міської ради (-36,5%), міського голови (-34,9%), органів соціального захисту населення (-33,9%). Єдиним винятком серед органів влади та міських служб, щодо яких здійснювалося опитування, є заклади освіти – оцінка їх діяльності жителями міста є в цілому нейтральною (баланс позитивних і негативних оцінок +0,2%)

Очікування мешканців Білої Церкви від місцевих виборів 31 жовтня 2010 року

Згідно з даними опитування, більшість мешканців Білої Церкви мають оптимістичні очікування від місцевих виборів, що відбудуться 31 жовтня, – 57,2% респондентів відповіли, що, на їхню думку, ці вибори будуть мати позитивний вплив на ситуацію в місті. Кількість песимістично налаштованих виборців, які вважають, що вибори будуть мати негативний вплив на ситуацію в місті, становить близько чверті від загальної кількості опитаних мешканців Білої Церкви.

Очікувана явка виборців на місцеві вибори 31 жовтня 2010 року.

За два тижні до місцевих виборів мають намір взяти участь в голосуванні 68,7% опитаних мешканців Білої Церкви, що мають право голосу. Не планують приходити на виборчі дільниці 26,1% респондентів, ще не визначилися щодо своєї участі в голосуванні 5,2% респондентів. Протягом досліджуваного періоду спостерігалося деяке зниження кількості виборців, які планують взяти участь в голосуванні 31 жовтня 2010 року.

Основні критерії вибору мешканцями Білої Церкви міського голови

Основними критеріями, які будуть враховуватися мешканцями Білої Церкви при виборі міського голови, є соціально-економічна програма кандидата та його професіоналізм. Два згадані критерії відзначили близько половини опитаних білоцерківчан – відповідно 51,2% та 48,8%. Важливе значення для виборців мають також моральні якості кандидата та наявність у нього сильної та професійної команди – ці два варіанти відповіді обрали відповідно 44,9% та 39,8% респондентів.

Вплив партійної приналежності кандидатів на голосування виборців

Згідно з результатами опитування, для більшої частини виборців Білої Церкви (39,5% станом на середину жовтня) партійна приналежність кандидатів на посаду міського голови не має ніякого суттєвого впливу на їх вибір. Протилежних поглядів дотримуються 31,6% респондентів (станом на середину жовтня). Разом з тим, за вересень – жовтень кількість виборців, для яких чинник політичної приналежності не має ніякого значення, зменшилася на 14%, а кількість виборців, для яких вказаний чинник має першочергове значення, зросла приблизно на 20%. Зростання ролі «партійного» чинника протягом досліджуваного періоду можна пояснити особливостями виборчого законодавства, яке передбачає висування кандидатів на посаду міського голови тільки партіями, та виявленням і конкретизацією партійної приналежності кандидатів в ході виборчої кампанії.

Вибори міського голови Білої Церкви.

Основна боротьба за посаду міського голови Білої Церкви ведеться між трьома кандидатами – О.Олійником, Л.Дригало і В.Савчуком. За два тижні до голосування лідерство у виборчих перегонах досить впевнено утримує О.Олійник, за якого мають намір проголосувати 29,8% виборців. Друге місце в рейтингу електоральних симпатій займає Л.Дригало (22,1%), третє – В.Савчук (17,8%). За останні тижні рейтинги згаданих кандидатів в цілому стабілізувалися, що може свідчити про певне вичерпання ними своїх електоральних баз. Тому за два тижні, що залишились до голосування, наздогнати О.Олійника його конкурентам буде складно.

Найбільш сильна та професійна команда серед кандидатів на посаду міського голови Білої Церкви

На думку більшості опитаних мешканців міста, найсильнішу команду, яка здатна ефек­тивно працювати і втілювати в життя програму міського голови, має О.Олійник. Таку точку зору висловили 42,7% опитаних мешканців міста. До їх числа увійшли не тільки при­хиль­ники О.Олійника, а й значна кількість прихильників інших кандидатів. Команду Л.Дригало назвали найбільш сильною і ефективною 14,5% респондентів, команду В.Савчука – 12,4% респондентів. Чинник наявності в кандидата в мери професійної та сильної команди має важливе значення для значної кількості виборців. Тому можна з великою ймовірністю припустити, що певна частка теперішнього електорального рейтингу О.Олійника зумовлена саме наявністю в нього сильної та професійної команди.

Найефективніша політична реклама кандидатів на посаду міського голови Білої Церкви

Оцінка мешканцями Білої Церкви політичної реклами кандидатів на посаду міського голови значною мірою подібна до оцінки ними роботи команд кандидатів. Тут так само явним лідером є О.Олійник. Політична реклама цього кандидата запам’яталася і привернула увагу 40,9% опитаних білоцерківчан. Знову необхідно відзначити, що вказана кількість респондентів помітно перевищує електоральний рейтинг О.Олійника, а це значить, що рекламу цього кандидата поряд з його прихильниками відзначило й багато виборців, які мають намір голосувати за інших кандидатів. Щодо політичної реклами Л.Дригало і В.Савчука, то її відзначило відповідно 20,7% і 16,7% респондентів.

Вибори міської ради Білої Церкви

На виборах до міської ради Білої Церкви явним лідером є Партія регіонів, яку, станом на середину жовтня, готові підтримати 29,2% виборців. Друге і третє місця за рівнем підтримки на виборах до міської ради займають партії «Батьківщина» і Народна партія з рейтингами відповідно 11,2% та 8,1% (станом на середину жовтня). Ці дві партії також з дуже великою ймовірністю проходять до складу нової міської ради Білої Церкви. Ще дев’ять партій мають рейтинг в межах від 1,8% до 3,6%, що дає їм потенційні шанси на проходження 3%-го бар’єру. Проте остаточну відповідь, які саме з цих партій будуть представлені в міській раді Білої Церкви, на основі отриманих результатів дати неможливо. До несподіваних результатів виборчої кампанії до міської ради Білої Церкви можна віднести: не очікувано високий рейтинг «Партії регіонів» та Народної партії, що значною мірою пояснюється тим, що від цих партій балотуються два основні претенденти на посаду мера міста – О.Олійник та Л.Дригало; різке падіння рейтингів партій «Батьківщина» та «Сильна Україна».

Комментарии

Гость Гость 08.11.2010 15:34

Ну и где ваш Литвин, мэр. Если бы не фальсификации картина была бы ой как не голубой.

Гость Гость 08.11.2010 18:17

моніторинг думав нафальсифікувати ,але не вдалося під час виборів. та він проблему вирішив по другому:

тупо попереносив бюлетені свободи

литвину - дві тисячі вісімсотпятдесят пять

регіонам - дві тисячі

нашій україні - 947

діти війни також захотіли в міську раду ,прихвативши 467 чужих голосів

а проти всіх залишились з нулем, а було їх 2796.

хто буде служити цій новій владі і чи будуть ще якісь вибори в Україні ?