Важливі новини

Ювілей у білоцерківських зенітників

Цими днями білоцерківські зенітники відсвяткували славний ювілей - 65-у річницю створення військової частини А 1232, куди і входить зенітний ракетний полк.

Ювілей у білоцерківських зенітників

1129-й Білоцерківський зенітний ракетний полк веде свою історію від 1008-го окремого зенітного артилерійського дивізіону, який увійшов до складу 72-ї Гвардійської стрілецької дивізії при її частковому переформуванні в липні 1945 року. Згодом дивізіон переформували в окрему зенітно-артилерійську батарею, що увійшла до складу 7-ї окремої гвардійської стрілецької бригади. У 1953 року батарея знов стала окремим зенітним артилерійським дивізіоном у складі 72-ї гвардійської стрілецької дивізії. Зрештою, у квітні 1962-го 354-й окремий зенітний артилерійський дивізіон переформували в 1129-й зенітний артилерійський полк. З 1 червня 1980 року полк став зенітно-ракетним. Протягом 1976-78 рр. наша перша зенітно-ракетна батарея була визнана кращою серед зенітних підрозділів Київського військового округу. А в 1996-97 рр. вона була визнана як найкращий підрозділ військ протиповітряної оборони.

Славну історію гідно продовжують нинішні військовослужбовці. Сьогодні Білоцерківський зенітний ракетний полк очолює полковник Юрій Соловей. Під його командуванням зенітники з честю виконують свої обов’язки, підвищують майстерність та бойову підготовку. Це показали і останні навчання, котрі відбувалися на полігоні Чауда. Наші зенітники показали найкращі результати і стали взірцем для інших військових підрозділів.

На свято завітали поважні гості. Серед них: командувач ППО Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Валерій Васильович Новосьолов, заступник міського голови Микола Анатолійович Антонюк, представники Ставищенської, Володарської, Таращанської райдержадміністрацій та районних рад та інші.

Ювілей у білоцерківських зенітників

Кращі з кращих були цього дня відзначені нагородами, отримали чергові звання.

Теплі слова привітань звучали цього дня на адресу ювілярів. Їм дарували подарунки, квіти та усмішки. А найголовніше – щиру вдячність за їхню нелегку службу, з якою вони справляються з честю.
І доки такі люди служитимуть в українському війську, ми можемо бути спокійними за долю України. Бо ж, незважаючи ні на які труднощі, ці військовослужбовці гідно несуть звання воїна української армії. Це справжні захисники нашої Батьківщини.

Після закінчення офіційної частини привітати іменинників прийшли артисти. Прекрасний концерт підготували зенітникам та їхнім гостям актори театру П.К. Саксаганського. Давня дружба поєднує ці дві, здавалося б, такі різні структури: театр і військову частину. Директор театру вручив полковнику Юрію Солов’ю вітальну адресу, а той, у свою чергу – лист-подяку саксаганцям.

А потому естафету мистецьких привітань підхопили і вихованці Білоцерківської міської гімназії № 2, де виховуються кадети – майбутня зміна нинішніх військовослужбовців. Тож і цього вечора було підтверджено, що народ і армія – єдині.

Ювілей у білоцерківських зенітників

Ми також приєднуємося до привітань і зичимо ювілярам міцного здоров’я, щастя та добробуту у родинах, звершення всіх планів і задумів, нових успіхів заради зміцнення обороноздатності нашої держави!

Наші співвітчизники впевнені: завдяки вашій самовідданій службі, небо над Україною завжди буде мирним, а творча праця нашого народу – надійно захищеною.

Олена Ткаченко