Важливі новини

День працівників соціальної сфери

Указом Президента України від 13.04.1999 року № 374/99 в державі було запроваджено в першу неділю листопада відзначати День працівника соціальної сфери.

Соціальна робота - це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми. День працівника соціальної сфери - професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосерда, творить добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі.

Сьогодні в соціальній сфері міста працює понад 600 чоловік. Вони дарують людям надію на краще, вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує. Для багатьох з них слова Івана Франка: «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» - стали сенсом життя.

Своєю самовідданою працею, високим професіоналізмом, почуттям обов’язку, добротою, чуйністю та душевною щедрістю працівники соціальної сфери заслужили людську шану та повагу. Девізом їх професійної діяльності є слова: милосердя, гуманізм, добро. Працівники соціальної сфери пропускають через свої серця потреби і турботи пенсіонерів, людей з обмеженими можливостями, сиріт, безробітних немічних і самотніх людей, дарують надію та віру в добро. І саме такі спеціалісти працюють в трудових колективах :

Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради (Коробченко Олексій Володимирович) - в основу роботи якого покладено виконання заходів по здійсненню державних програм соціального захисту населення. Головною метою системи соціального захисту населення є розв’язання проблем бідності, підвищення якості соціальних послуг та розширення кола надавачів таких послуг. Діяльність управління соціального захисту населення орієнтована на посилення цільової спрямованості соціальних програм, поглиблення адресності державної соціальної допомоги, надання всіх видів державної допомоги за єдиною заявою, формування єдиної бази даних і реєстру отримувачів всіх видів соціальної допомог и та, пільг, створення умов рівних можливостей для людей з особливими потребами. На виконання урядових програм для виплати різних видів допомог за рахунок субвенцій, наданих з коштів державного бюджету, Управлінням щомісячно перераховується більше 17 мільйонів гривень - це матеріальна допомога, компенсаційні виплати, субсидії, житлово-комунальні пільги, загальна річна сума перерахувань складає понад 200 мільйонів гривень. На реалізацію програми «Турбота» управління щорічно перераховує майже 1 млн. гривень.

Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква (начальник - Дебольська Віра Іванівна) - обслуговує понад 60 тисяч пенсіонерів. В складних умовах, в короткий термін веде роботу по призначенню, перерахуванню та своєчасної виплати пенсій. В місті давно не має заборгованості по виплаті пенсій. Білоцерківський міський територіальний центр соціального обслуговування (директор - Москальчук Світлана Миколаївна) - захищає старість від самотності та обслуговує більше 800 одиноких пенсіонерів. При центрі відкриті відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-медичних послуг та відділення соціально-побутової адаптації.

Білоцерківський дитячий будинок-інтернат (Верещак Алла Георгіївна - 160 дітей) та психоневрологічний будинок-інтернат для жінок (Загородня Оксана Іванівна - 214 хворих жінок, які знаходаться на повному державному утриманні), працівники яких створюють належні умови проживання для своїх підопічних, максимально наблизивши їх до домашніх.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор - Севериненко Людмила Іванівна), працівники якого проводять роботу з різними категоріями сімей, з метою поліпшення їх становища, розв’язання соціальних проблем. Під їх супроводом знаходиться 122 сім’ї та 157 дітей, всього надано соціальних послуг - 5197. Білоцерківський міськрайонний центр зайнятості (директор - Бобрик Володимир Миколайович), працівники якого допомагають всім працездатним громадянам знайти потрібну роботу, направляють на навчання безробітних громадян та підвищення кваліфікації безробітних, виплачують одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю. З початку року працевлаштовано 2500 тисяч осіб. Білоцерківська міська виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Кириляк Катерина Олександрівна) та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Біла Церква (Виговський Олександр Антонович) працівники, якого надають дієву допомогу при тимчасовій втраті працездатності та внаслідок професійного захворювання.

День працівників соціальної сфери - це свято людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія - постійно опікуватися проблемами людей, забезпечувати їх потреби, допомагати у скрутні часи. Система соціального захисту охоплює практично всі сфери суспільного життя. І саме через призму професійних і людських якостей її працівників громадяни оцінюють авторитет влади, рівень турботи держави про людину. Вони допомагають працевлаштуватися, відновити шляхи побудови сімейного добробуту, отримати матеріальну допомогу в особливі моменти життя, відчути родинний затишок і турботу, надійне плече, а головне - усвідомити, що до долі кожної людини вибудовується шлях дбайливого, відповідального, адресного ставлення.

Милосердя, гуманізм, чуйність, співчуття - це ті високі життєві цінності, які утверджуються в роботі кожного працівника. їх благородна праця приносить задоволення і заслужену пошану тих, кому Вони віддають своє душевне тепло.

Людей з відкритими серцями, захисників та охоронців людських доль вітаємо з їх професійним святом, бажаємо міцного здоров’я, щастя, терпіння, душевної щедрості та успіхів у нелегкій, але такій необхідній людям справі.

Начальник управління соціального захисту населення міської ради О.В.Коробченко