Важливі новини

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

(Інтерв’ю з начальником Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Олексієм Коробченком)

начальник Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради Олексій Коробченк

-Олексію Володимировичу, наша розмова буде приурочена до вашого професійного свята – Дня працівників соціальної сфери. І не секрет, що саме ці працівники творять добро для людей не тільки із повинності службових обов’язків, а й за велінням совісті й покликом душі. Отже, хотілося б почути з Ваших вуст розповідь про колектив, котрий Ви очолюєте уже не один рік.

-Дійсно, соціальна сфера - це та специфічна робота, котра не терпить випадкових людей. Сьогодні в Управлінні підібрався такий контингент працівників, в котрих є не тільки високий професіоналізм, а й почуття обов’язку, чуйність і доброта до немічних, соціально незахищених людей. На сьогодні в Управлінні соціального захисту населення працює 95 працівників, котрі щоденно переймаються, я б сказав, девізом – МИЛОСЕРДЯ, ГУМАНІЗМ, ДОБРО.

Нині в Управлінні злагоджено працюють 9 основних відділів:

відділ по соціальному обслуговуванню інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених людей;

відділ по нагляду за правильністю призначення (перерахунку) та виплати пенсій;

відділ по призначенню та виплаті Чорнобильських допомог та компенсацій;

відділ комп’ютеризації та персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян;

відділ державних соціальних інспекторів;

відділ організації прийому громадян з питань надання соціальних допомог;

відділ надання соціальних допомог;

відділ виплати соціальних допомог;

відділ з питань організації оздоровлення та встановлення статусу особам, постраждалим в наслідок аварії на ЧАЕС.

Якщо вдатися до фактів та відповідних цифр, які виражають суть роботи соціальних працівників, то, насамперед, потрібно зазначити, що Управління є головним розпорядником коштів, які виділяються для виплати допомог та компенсацій. У відділі Державного казначейства міста відкрито 48 діючих реєстраційних рахунків. За 10 місяців поточного року Управління здійснило відповідних перерахувань на суму понад 140 мільйонів гривень. Із цієї суми 69,6 мільйона гривень отримали так звані одержувачі державних та соціальних допомог, 34,2 мільйона – постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, понад 28 мільйонів профінансовано пільговикам різних категорій, проведено виплат одноразової допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги на загальну суму 2,5 мільйона гривень, призначено субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 7,4 мільйона гривень. Знову ж таки хочу наголосити, що за кожною названою цифрою, призначенням криється копітка, марудна робота працівників відповідних відділів Управління.

-Розуміючи ту обставину, що неможливо в одній газетній публікації широко розповісти про роботу кожного відділу, однак, в Управлінні є відділ по соціальному обслуговуванню інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених громадян, котрий, як на мою думку, чи не найбільше заслуговує на те, аби ви розповіли про його роботу більш-менш докладно.

-Насамперед зауважу, що в Управлінні немає такого структурного підрозділу, який би працював, скажімо, не на повну силу. Кожний із 9 відділів справно виконує відповідну роботу. У тому числі й відділ по соціальному обслуговуванню інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених громадян. Тож про роботу цього відділу. Зупинюся коротко на тому, якою роботою переймаються його працівники відповідно до чинного Законодавства України. Призначають та виплачують: допомогу на поховання осіб, які не були пенсіонерами, були безробітніми та не перебували на обліку в Центрі зайнятості; допомогу на поховання учасників бойових дій; компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку інвалідам війни, інвалідам загального захворювання; одноразову матеріальну допомогу малозабезпеченим пенсіонерам та інвалідам за рахунок коштів Головного управління соціального захисту населення. Відділ також проводить виплату щорічної одноразової допомоги ветеранам війни до 9 Травня. Треба також сказати і про те, що працівники відділу оформляють всілякі відповідні документи: оформляють на чергу для одержання автомобілів; для здачі автомобілів після закінчення терміну експлуатації; для переоформлення автомобіля після смерті інваліда на члена сім’ї; для переоформлення доручення на право керування автомобілем інваліда; на оформлення на облік для отримання санаторно-курорт-ної путівки; для влаштування в будинок-інтернат та в дитячий будинок-інтернат… Хочу також зазначити, що для поліпшення роботи працівників відділу та для покращення ведення обліку та своєчасного виявлення першочергових проблем інвалідів, створено центральний банк даних з проблем інвалідності. До банку вводяться дані з індивідуальних програм реабілітації інвалідів та дані малозабезпечених громадян, які потребують матеріальної допомоги. Забезпечення спецавто-транспортом, санаторно-курортною путівкою, засобами реабілітації.

До штату відділу ми ввели спеціальних інспекторів, котрі постійно проводять обстеження громадян, які звер-таються з проханням надання матеріальної допомоги. Так протягом цього року відбулося 9 засідань робочої групи з питань надання допомоги за програмою «Турбота». Було розглянуто і відпрацьовано 842 заяви. Торкаючись міської програми «Турбота», хочу зазначити, що з бюджету міста на її виконання було виділено 900 тисяч гривень. На сьогодні з цієї суми вже використано за прямим призначенням 750 тисяч. Я не стану піднімати відповідну документацію, аби розповісти, кому і скільки було виділено коштів для прожиття, оскільки у місцевих ЗМІ про виконання програми «Турбота» друкуються вірогідні матеріали. Однак підкреслю, що до програми «Турбота» повсякчас вносяться зміни, виходячи з інтересів відповідних категорій населення. Так у другому півріччі минулого року депутатами міської ради було прийняте рішення, яке передбачає щомісячну матеріальну допомогу на суму 100 гривень хворим на туберкульоз. Тобто, тим особам, які перебувають на контрольованому лікуванні, а саме - на весь період лікування. До речі, у цьому році таку допомогу отримало 206 чоловік.

Завершуючи розмову про роботу даного відділу, хочу запевнити: всі передбачені кошти на поточний рік будуть профінансовані відповідно до чинного законодавства та за міською програмою «Турбота».

Цього ж дня, коли відбулася розмова з начальником Управління соціального захисту населення Олексієм Коробченком, у місцевому театрі відбулося і свято з нагоди Дня працівників соці-альної сфери. На жаль, працівників цього підрозділу міської ради не зміг особисто привітати знову ж таки обраний на посаду міського голови Василь Савчук. За словами Ніни Іванівни Дудко, керуючої справами міськвиконкому, яка взялася, за дорученням міського голови, привітати винуватців цього дійства, Василь Петрович відбув до столиці на аудієнцію глави Облдержадміністрації. Однак і без нового-старого «батька міста» свято працівників соціальної сфери пройшло урочисто і весело. Судячи з оплесків зали, всім сподобався натхненний, душевний та змістовний вітальний виступ керуючої справами виконкому. Окрім добрих слів, Ніна Іванівна від імені міського голови нагородила Почесними грамотами з добрий десяток працівників цієї сфери.

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

Копітка робота працівників соціальної сфери міста

Не залишилися у боргу й артисти театру, які влаштували для винуватців свята прекрасний концерт.

Провів інтерв’ю та побував на святковому дійстві Микола Висіцький