Важливі новини

Українсько-польська дружба – міцнішає

Вже не один рік триває плідна співпраця та щира дружба між Україною та сусідньою Польщею. Не є винятком і Біла Церква. Наше місто є побратимом кількох польських міст. Серед них і Тарнов. Делегації польського міста Тарнов неодноразово відвідували Білу Церкву. Ось і цього разу поляки знову завітали у місто над Россю.

Українсько-польська дружба – міцнішає

Третього листопада гостей приймали у приміщенні Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського.

У складі польської делегації були:

Антоній Гураль, директор Центру навчання і виховання молоді, м. Тарнов

Станіслав Баньбор, директор фірми «Баньбор»

Барбара Войтович, власниця туристичного агентства «Барбара»

Єва Вінскевич, директор екскурсійного бюро

Антоній Гураль неодноразово відвідував Білу Церкву, бо ж співпраця триває вже понад 10 років. Він виконує місію поглиблення ділових контактів, у тому числі і між громадськими організаціями, підприємствами і приватними фірмами міст-побратимів. Наразі на запрошення відвідати Білу Церкву відгукнувся ще й Станіслав Ваньгов, директор крупної кулінарної фабрики міста Тарнов. Він планує провести перемовини щодо співпраці з власницею подібної фірми у Білій Церкві.

У складі польської делегації – власниця приватного туристичного агентства міста Тарнов «Барбара» - Барбара Войтович зі своєю колегою. Вони мають на меті визначитися з можливим туристичним планом співпраці Тарнова з Білою Церквою.

Все це відбувається в рамках розвитку підписаних раніше угод про співпрацю Білої Церкви з Тарновом.

До складу української сторони входили: Анатолій Голос, Петро Шишковський, Людмила Проценко. Вони зустрічали гостей та супроводжували їх під час ділових зустрічей.

Цього разу гості відвідали наш театр, де й відбулася прес-конференція для представників засобів масової інформації Білої Церкви. Під час прес-конференції журналісти мали змогу поставити гостям запитання, що їх цікавили, дізнатися про плани і наміри польської делегації.

Українсько-польська дружба – міцнішає

Розповідає Петро Шишковський, ректор університету «Україна»:

- З Антонієм Гуралем ми працюємо вже понад 10 років. Це людина, котра доклала чимало зусиль для налагодження дружніх стосунків між Польщею і Білою Церквою. Антоній Гураль та Ян Тарковський (колега і друг А.Гураля) навіть нагороджені відзнакою Білоцерківського міського голови «За заслуги перед містом».

Щороку Антоній Гураль приймає дітей Польської спільноти, котра діє у Білій Церкві, дітей, хворих на церебральний параліч, з дитячого реабілітаційного центру «Шанс» (керівник Володимир Крижанівський), студентів. Крім цього, постійно організовуються поїздки підприємців, під час яких влаштовуються форуми та конференції. Ця та ще чимало іншої роботи відбувається завдяки зусиллям Антонія Гураля.

Щодо культурного обміну. Наша органістка Тетяна Орлова вже виступала у Тар-нові. Після цього її знову запросили у Тарнов на наступний виступ.

Музичні школи Білої Церкви і Тарнова також домовилися про співпрацю. У травні минулого року був оголошений музичний конкурс, за результатами якого вихованці музичних шкіл мали нагоду відвідати сусідню країну.

Анатолій Голос розповів про багаторічну співпрацю з польськими друзями з міста Тарнов, про досягнення у цій роботі, про плани на майбутнє.

- Чим приваблива Біла Церква для туристичних фірм Польщі?

- Ми приймали вже не одну польську делегацію і ми завжди показуємо їм дендропарк «Олександрія», усі об’єкти, побудовані Браницькими. Полякам цікаво, бо ж тут є польське коріння. У Білій Церкві є польська спільнота, з членами якої залюбки спілкуються гості з Польщі. Особливо приємно їм, коли ми відвідуємо ЗОШ № 1, де школярі готують і представляють гостям концерт польською мовою. Ми також показуємо гостям Умань, Київ. За цією програмою вже готові працювати туристичні агентства Польщі.

Напередодні Євро-2012, туристичні мар-шрути Київщини, у тому числі Білої Церкви, представляють особливий інтерес.

Досі, на жаль, у Білу Церкву не так багато приїздить організованих туристів. Можливо, це буде одним з дієвих кроків на шляху розвитку туризму у нашому місті.

Цього разу одним із завдань гостей було знайомство з готелями Білої Церкви з метою з’ясування, чи можуть вони приймати іноземних туристів. На жаль, поки що у Білій Церкві готелів не вистачає. Є кілька сучасних приватних готелів, які відповідають європейським нормам. Поряд з цим є такі великі готелі, як «Київ», «Рось», котрі просто соромно навіть показувати гостям. Тому роботи у напрямку розвитку туризму у нас ще вистачає.

Варто нагадати, що консул Польщі на День міста Біла Церква цьогоріч вручив Анатолію Голосу почесну відзнаку «Заслужений діяч культури Польщі».

Не випадково зустріч відбувалася саме у приміщенні театру. У травні нинішнього року у приміщенні Київського академічного обласного музично-драматичного театру була підписана угода про співпрацю між Тарновським театром ім. Людовіка Сольського і Київським академічним обласним музично-драматичним театром ім. П.К.Саксаганського. Угода передбачає обмін досвідом на взаємовигідних умовах між театрами міст-побратимів, з метою розширення інтеграційних процесів між нашими культурами.

Між театрами міст-побратимів Угоду про співпрацю підписали: з боку Тарновського театру ім. Людовика Сольського - Славомир Колясінський, уповноважена особа директора-художнього керівника театру Едуарда Зентари і з боку Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.Сак­са­ганського - В’ячеслав Усков, генеральний директор-художній керівник театру, Заслужений діяч мистецтв України. За цією угодою театри міст-побратимів домовляються у межах законів України та Польщі докладати зусилля для подальшого розвитку театрального мистецтва, проводити обмін гастролями, обмін досвідом режисерів та постановників, спільні тренінги.

На запитання журналістів щодо співпраці театрів Білої Церкви і Тарнова відповідає генеральний директор-художній керівник Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського В’ячеслав Усков:

- Ми плануємо влаштовувати обмінні гастролі, котрі розпочнуться вже у цьому році. Ми будемо раді бачити у Білій Церкві польський театр з виставами. А також ми плануємо відвідати Тарнов. Крім того, ми будемо обмінюватися і режисерами. Вже є попередня домовленість з керівником Тарновського театру про те, що їхній режисер приїде у Білу Церкву, де ставитиме виставу, а наш Тарас Мазур буде ставити виставу у театрі Тарнова.

Антоній Гураль додав, що радий бачити саксаганців у Тарнові. До речі, у Тарновському театрі наразі був зроблений капітальний ремонт, тож білоцерківці працюватимуть вже в оновленому приміщенні театру.

Після прес-конференції гості разом з білоцерківським глядачем подивилися у нашому театрі виставу «Третє слово». Вистава надзвичайно сподобалася полякам і вони з ще більшим нетерпінням чекають гастролей саксаганців у Польщі.

Українсько-польська дружба – міцнішає

Про візит саксаганців у Тарнов та просування інших спільних проектів ми обов’язково розповідатимемо на сторінках нашого тижневика.

Віталіна Добрянська