Важливі новини

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

СНІДЗдається, сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ\СНІД. Більшість наших співвітчизників, згідно з опитуваннями громадської думки, вважають себе обізнаними в цій проблемі.

Але чи знаєте Ви, що на сьогодні СНІД вважається хронічним захворюванням, що є спеціальні ліки, які запобігають інфікуванню ВІЛ, якщо вжити їх протягом певного періоду?

Багато людей в Україні вважають: проблема ВІЛ\СНІД - це щось далеке, абстрактне, що це їх не стосується і не торкнеться ані сьогодні, ані завтра.

Однак реальність доводить протилежне – пересічний громадянин нашої країни має дуже велику ймовірність того, що поруч з ним або серед його друзів, знайомих є ВІЛ позитивні люди.

Сьогодні, за офіційними даними, в Україні більше 84 000 осіб, які живуть з ВІЛ.

Що таке ВІЛ і СНІД?

ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) – це ретровірус, який пригнічує імунну систему.

СНІД (синдром набутого дефіциту) – це заключна стадія ВІЛ-інфекції, яка виявляється як комплекс захворювань, що виникають у ВІЛ-інфікованої людини на фоні послабленого імунітету.

ВІЛ передається не лише через брудний шприц або наркотики, але й під час незахищених сексуальних контактів.

Для призупинення поширення вірусу в організмі людини і покращення здоров’я ВІЛ-позитивних людей використовують спеціальні ліки, які зупиняють розмноження вірусу ВІЛ і таким чином підтримують імунну систему людини (антиретровірусні препарати або АРВ-препарати).

Сьогодні таке лікування ВІЛ\СНІД в Україні є безкоштовним і доступним для всіх, хто його потребує.

Саме завдяки винаходу цих препаратів на сьогодні ВІЛ виключено зі списку смертельних захворювань.

Зав. терапевтичним
відділенням поліклініки МЛ №2 Драга М.П.