Важливі новини

На третій сесії міської ради: «Цели ясны, задачи – определены. За работу, депутаты!»

Перед самісіньким Новим роком, 29 та 30 грудня, наші обранці провели засідання третьої сесії міської ради 6-го скликання. До порядку денного було включено стільки програмних питань та ще й прийняття бюджету на 2011 рік, що депутатам упродовж двох днів не довелося, нудьгуючи, позіхати та потягатися у зручних кріслах. Тож про основні питання порядку денного цієї чергової сесії.

На третій сесії міської ради

Про кількість членів постійних депутатських комісій

Перед висвітленням цього питання порядку денного не зайве нагадати, що на засіданні другої сесії міської ради 6-го скликання депутати затвердили постійні депутатські комісії та їх голів.

Комісію у справах забезпечення законності, правопорядку та оборонної роботи очолив Володимир Борзак.

Комісію у справах соціального захисту населення - Тарас Мороз.

Комісію з бюджету, фінансів та цін – Вадим Кушнір.

Комісію з питань житлово-комунального господарства - Володимир Бараннік.

Комісію з питань ефективного управління об’єктами комунальної власності, торговельного та побутового обслуговування населення – Валерій Ямковий.

Комісію з питань культури, мов, духовності, молоді і спорту – Володимир Сержук.

Комісію з питань охорони здоровя – Галина Музиченко.

Комісію з питань економічних реформ, соціально-економічного розвитку, інвестицій, підприємництва та будівництва – Андрій Дрофа.

Комісію з питань ефективного використання земель всіх форм власності – Віктор Шаравара.

Комісію з питань екологічної політики – Валерій Рабенок.

Валерій Рабенок

Розглядаючи питання про кількість членів у комісіях, чимало депутатів стали сперечатися: скільки ж депутатів треба включати до кожної із них – трьох чи чотирьох? Після нетривалого обговорення зійшлися на раціональній думці – вистачить і трьох тямущих. При умові, звичайно, якщо працюватимуть так - як треба.

І ще одна вельми приємна деталь: перед розглядом порядку денного сесії, міський голова Василь Савчук зробив так званий ліричний відступ – привітав із Днем народження кількох депутатів міської ради, яким, як мовиться, пупи перев'язували напередодні нового року. З цього приводу пишний букет квітів отримав і Валерій Рабенок, голова постійної депутатської Комісії з питань екологічної політики.

Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2011 рік

Сама Програма, як офіційний документ, викладена у чисельних розділах, таблицях та додатках. Тому, виходячи із можливого, наведемо лише фрагменти із цілей та завдань, що містяться в окремих розділах даної Програми.

На третій сесії міської ради

Розвиток соціальної сфери Демографічний розвиток

У Програмі зазначено, що найважливішим ресурсом для забезпечення економічного зростання міста є збереження життєвого та трудового потенціалу населення міста на основі формування та реалізації заходів ефективної демографічної політики. Аналіз показників чисельності населення міста у минулому році характеризується зменшенням його кількості, в основному за рахунок міграційного процесу, котрий спостерігався з травня минулого року. Очікується, що чисельність населення у 2011 році становитиме, як і в минулому році, приблизно 209 тисяч чоловік. Проте, при відповідних умовах. Тобто, треба все робити можливе для стимулювання народжуваності та зростання середньої тривалості життя громадян. Тільки при таких умовах (зменшенні смертності, збільшенні народжуваності) можна буде добитися приросту населення до омріяного показника – 209,6 тисячі чоловік.

У Програмі, як мовиться, чорним по білому виписані основні завдання та заходи на поточний рік: поліпшення здоров’я населення; створення безпечних і здорових умов праці, зниження рівня виробничого травматизму та професійних захворювань; розширення лікувально-оздоровчих послуг людям літнього віку; підтримка добробуту малозабезпечених сімей та сімей з дітьми через посилення надання адресної соціальної підтримки.

Програма передбачає і головні цілі та основні завдання стосовно підтримки сімей та молоді. Серед них: зменшення сімей, які знаходяться у кризових ситуаціях, стримання росту негативних проявів у молодіжному середовищі (наркоманія, ВІЛ/СНІД, правопорушення та злочинність…), розвиток мережі позашкільних навчальних закладів, дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, гуртків, секцій, залучення ресурсу молодіжних громадських організацій до роботи по реалізації державної політики стосовно сімей, молоді та дітей.

Із основних завдань варто виділити такі: соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих умовах, попередження соціального сирітства, надання матеріальної допомоги сім’ям, в яких народжуватимуться двійні, друга та наступна дитина, впровадження нових економічних механізмів фінансування будівництва житла для реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом.

На третій сесії міської ради

Зайнятість населення та ринок праці

Серед основних завдань – збільшення обсягів працевлаштування через: залучення безробітних до заняття підприємницькою діяльністю шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю, надання дотацій роботодавцям на працевлаштування безробітних на додаткові робочі місця, передусім із числа соціально незахищених категорій громадян, здійснення професійного навчання безробітних під потребу ринку праці, на замовлення роботодавців та під конкретне робоче місце, розширення громадських робіт, збільшення Ярмарків вакансій та професій, Днів кар’єри, Днів відкритих дверей, заходів учнівської молоді «Крок у реальне життя», впровадження інноваційних підходів тощо.

Соціальний захист населення

Головними цілями та завданнями є: подальше розв’язання проблем та надання соціальної, побутової, медичної, матеріальної допомоги малозабезпеченим, одиноким громадянам, громадянам похилого віку та інвалідам, забезпечення соціальної підтримки найбільш незаможних та економічно вразливих верств населення шляхом поглиблення адресної допомоги. Серед завдань також зазначені і такі заходи: продовження роботи щодо створення безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп, продовження наповнення Центрального банку даних з проблем інвалідності, відкриття у місті стаціонарного відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян, створення спеціалізованих закладів соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

У поточному році за рахунок субвенцій з державного бюд­жету прогнозується здійснити виплати державних допомог на суму 220 тисяч гривень, що на 7-10 відсотків більше, ніж у минулому році.

Будівництво житла та об’єктів соціально-культурної сфери

На 2011 рік передбачається: скорочення обсягів незавершеного житлового будівництва, створення сприятливих умов для залучення коштів населення на будівництво власних квартир, забезпечення житлом соціально незахищених верств населення, у тому числі пільгових категорій громадян, шляхом виконання Державної цільової соціально-економічної програми будівництва доступного житла на 2010-2017 роки.

У 2011 році прогнозується ввести в експлуатацію за рахунок усіх джерел фінансування 41,8 тисяч квадратних метрів житла, що у 2,8 раза більше, аніж у 2010 році.

На третій сесії міської ради

Житлово-комунальне господарство

У 2011 році передбачається забезпечення умов для продовження реформування житлово-комунального господарства з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення міста, підвищення якості житлово-комунальних послуг та поліпшення фінансового стану підприємств галузі.

Основні завдання у цій сфері охоплюють: утримання та ремонт будинків, споруд, прибудинкових територій, реконструкцію житлових приміщень, створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, демонополізацію галузі та створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг тощо. Для втілення цих та інших заходів необхідне фінансування в розмірі понад 60 мільйонів гривень, а на сферу благоустрою потрібно затратити понад 80 мільйонів.

На проведення реконструкції проїжджих частин вулиць міста за рахунок коштів бюджету розвитку необхідне фінансування в розмірі 16 мільйонів гривень, на ремонт тротуарів – 3 мільйони гривень. У Програмі також «розшифровується» обсяг робіт та фінансування світлофорних об’єктів, зовнішнього освітлення, санітарної очистки та озеленення міста тощо.

Охорона здоров’я. Головні завдання на поточний рік

Відкрити Центр первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини на базі МСЧ ВАТ «Росава», що дасть можливість наблизити до місця проживання 60 тисяч населення первинну медико-санітарну допомогу та забезпечити медичне обслуговування працюючих ВАТ і ЗАТ «Росава». Відкрити підстанцію швидкої медичної допомоги на масиві Леваневського для покращення оперативної екстреної медичної допомоги потерпілим у ДТП на магістралі Київ-Одеса. Закінчити реконструкцію приміщень Дитячої стоматологічної поліклініки. Доукомплектувати Центр гемодіалізу шістьма штучними нирками для ургентних і хронічних хворих Білої Церкви і південних районів області. Провести капітальний ремонт мережі водопостачання міської лікарні №1 тощо.

Освіта

Основні завдання галузі охоплюють: укомплектування меблями та інвентарем школу на вул. Зеленій, продовження будівництва дошкільного навчального закладу на 220 місць на Таращанському масиві, комп’ютеризацію навчальних закладів, добудову Державного ліцею та їдальні гімназії №2 та інші заходи.

Розвиток реального сектору економіки. Промисловість

У 2011 році передбачається поступове зростання обсягів промислового виробництва. Загальний обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах підприємств становитиме 2680 мільйонів гривень, а виходячи з розрахунку на одну особу населення міста – 12,8 тисяч гривень. У поточному році очікується, що 6 підприємств міста стануть інноваційно-активними. Вони впровадять 9 нових технологічних процесів, освоять 74 види нової продукції.

Зв’язок

Основні завдання цієї галузі включають: заміну застарілої АТС-5 на 10 тисяч номерів на сучасну станцію з розширенням монтованої ємності. При наявності фінансування планується розширення майданчиків Інтернет на 100 номерів портів та будівництво оптово-волоконних мереж по місту. Також впроваджуватимуться системи мобільного та супутникового зв’язку, розширюватимуться Інтернет-мережі, завершиться перехід на 6-значну нумерацію АТС міста тощо.

Міська комплексна програма «Турбота»

Програма розроблена на підставі пропозицій управлінь, відділів та інших структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету, громадських організацій, діяльність яких спрямована на підвищення соціального захисту мало захищених верств населення. При складанні проекту програми, враховуються можливості міського бюджету, кошти видаткової частини якого також передбачені і на фінансування всіляких заходів цієї програми.

Право на отримання допомоги по програмі «Турбота», як правило, мають малозабезпечені громадяни непрацездатного віку з числа ветеранів війни і праці, пенсіонери, інваліди, діти-сироти, діти з неповних та багатодітних сімей, над якими встановлена опіка, а також, як виняток, громадяни, які хворі, особи, звільнені з місць позбавлення волі, бездомні громадяни, особи, у котрих сукупний дохід на кожного члена сім'ї у місяць, котрий передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів.

Певні розділи та підрозділи програми передбачають сотні заходів, спрямованих на підтримку відповідних верств населення міста. Серед них:

надання щомісячної адресної допомоги до пенсії мешканцям міста, які досягли 100-річного віку, по 200 гривень кожному;

виділення коштів на привітання з Днем народження 90-річних, 100-річних, Героїв СРСР та шанованих у місті людей;

надання грошової допомоги на поховання осіб у порядку, передбаченому відповідною постановою Кабміну;

сприяння подальшого розвитку Білоцерківського міського Територіального центру соціального обслуговування шляхом відкриття при ньому відділу з надання натуральної та гуманітарної допомоги;

виділення коштів на оплату ритуальних послуг для поховання одиноких мешканців міста;

виділення коштів для надання допомоги репресованим та реабілітованим, жертвам голодомору, примусово виселеним з території Польщі етнічним українцям.

Програма «Турбота» також передбачає виділення кошів:

для матеріальної підтримки дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – випускникам 9-х та 11-х класів;

створення умов для інтегрованого навчання дітей з особливими потребами у ЗОШ шляхом облаштування відповідних класів та аудиторій;

надання адресної грошової допомоги інвалідам першої та другої груп по зору для часткової оплати користування телефоном;

забезпечення безкошовного проїзду у міському транспорті, незалежно від форм власності, інвалідам другої та першої груп по зору із супроводжуючими. (цим інвалідам передбачаються десятки інших та всіляких допомог, передбачених відповідним чинним законодавством).

Стосовно інших потребуючих, то Програмою передбачається чималий ряд заходів під так званим грифом «Посилення соціального захисту», спрямованих на їх підтримку. Приміром, сприятиметься розвиток Білоцерківського міського товариства дітей-інвалідів та їх батьків «Аюрверда», передбачатимуться кошти на реабілітацію дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане із впливом аварії на ЧАЕС, виділятимуться кошти дітям-інвалідам з дитинства з малозабезпечених сімей для часткової оплати навчання у середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, виділятимуться також кошти для функціонування служби «Соціальне таксі» з метою перевезення інвалідів-візочників до місця призначення в межах міста. Також виділятимуться кошти на придбання автомобілів для інвалідів Великої Вітчизняної війни, інвалідів, захворювання котрих пов’язане з впливом аварії на ЧАЕС, тим хто має особливі заслуги перед містом.

Перед тим, як проголосувати За проект програми «Турбота», депутати цікавилися, чому у цьому році виділено з міської скарбниці на її виконання тільки 700 тисяч гривень? У ході пояснень з боку міського голови Василя Савчука та начальника управління соціального захисту населення Олексія Коробченка, стало зрозуміло: програма матиме більше фінансування, ніж у минулому році. Звичайно, за рахунок коштів, виділених з державного бюджету на підтримку окремих, потребуючих допомоги, категорій громадян. Отже, міська комплексна програма «Турбота» забезпечена коштами на суму понад 1 мільйон гривень.

Про затвердження на посадах заступників міського голови та керуючого справами міської ради

За задумкою міського голови, у заступниках мають ходити ті ж самі посадовці та ще 5-ий, новий, котрий йому приглянувся – Микола Катушенко, директор підприємства перевізників пасажирів „К-А-Н”. Однак при голосуванні депутати, майже задовольнивши бажання Василя Петровича, не підтримали кандидатуру Миколи Катушенка. Отже, при міському голові залишилася „стара гвардія”: заступнки – Микола Антонюк, Віктор Сокол, Валерій Гнатюк та Геннадій Джегур. Посаду керуючого справами міської ради, як і раніше, обійматиме Ніна Дудко.

Про прийняття міського бюджету на поточний рік йтиметься у наступному номері нашого щотижневика.

Микола Висіцький