Важливі новини

Гастролі Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка в м. Києві

Гастролі Черкаського академічного обласного  українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка в м. Києві в приміщенні Київського академічного драматичного театру на Подолі                                                                  8 лютого 2018 року о 19 год.

 

Театр представляє  музичну комедію-жарт «Бувальщина… Українські водевілі»: Марка Кропивницького («Дійшов до розуму») та Антона Велисовського, музика Кирила Стеценка («Бувальщина або на чужий коровай очей не поривай») у постановці  заслуженого діяча мистецтв України Петра Ластівки – директора-художнього керівника театру. У музичній комедії-жарті майстерно, талановито, сатирично в ігровій формі європейського театру відтворено життя-буття героїв з їх комедійними ситуаціями, жартами, пригодами, які випливають з непорозуміння між неосвіченим батьком Тимошем Гладуном (Сергій Бобров) та його хитромудрим сином Семеном (Максим Рижевол). А в дурігй частині буфонні залицяння Паламаря (Олег Телятник) до чужої дружини Химки (Олена Ластівка) змушують обсміятися з персонажів та власних думок про… «Не согріши».

Легкі й дотепні, не позбавленні актуальності й сьогодні, водевілі, а ще  коловорот народних пісень та яскравих танців – викликають у глядача нестримний сміх, бурхливі емоції та відчуття атмосфери народного свята і нікого не залишують байдужими.

Сценографія Петра Ластівки у виставі вирішена в жанрі – український народний лубок, в такому ж  ключі дотепно, талановито з відчуттям міри та доброї імпровізації грають актори театру – заслужений  артист України Сергій Бобров, актори Петро Голубченко, Олена Ластівка, Олексій Клименко, Галина Прохорчук, Максим Рижевол та Олег Телятник.

 

Керівник літературно-драматургічної частини театру,

заслужений працівник культури України

Варвара Присяжненко

 

Посилання на ресурси з продажу квитків:

Вистава «Бувальщина…Українські водевілі»

https://kontramarka.ua/uk/event/buvalsina-ukrainski-vodevili-44510-52434.html

http://parter.ua/ua/event/theater/teatr_na_podoli/buvalshchyna_ukrainski_vodevili.htmlКОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЧЕРКАСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»

 

Пересувний робітничо-колгоспний театр був створений у 1932 році в місті Малині (нині Житомирська область) на базі групи акторів вихідців з 3-ї майстерні мистецького об’єднання «Березіль».

Навесні 1933 року він переїздить до Черкас тоді одного з районних центрів Київської області, і з того часу творче життя колективу тісно пов’язане з Шевченковим краєм.

У 1939 році з нагоди  125-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка театру присвоєно ім’я Великого Кобзаря.

У 1954 році в зв’язку з утворенням Черкаської області театр реорганізовується в стаціонарний драматичний театр імені Т.Г.Шевченка. А з 1963 року йому надається остаточний статус - Черкаський обласний державний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка.

25 квітня 2006 року Міністерством культури і туризму України був підписаний наказ про надання Черкаському театру - статусу академічний.

За 85 років своєї творчої діяльності колектив здійснив біля 500 постановок за п’єсами української, російської, зарубіжної класичної та сучасної драматургії. На сцені театру втілено багато різноманітних за жанром та тематикою високохудожніх творів, які стали здобутками колективу на ниві театрального мистецтва.

Як земляків Великого Кобзаря українського народу, колектив театру завжди турбувала необхідність творчого розкриття багатогранної спадщини Т.Г.Шевченка. В сценічному    втіленні вона була узагальнена, як тема

«Прометея» - тема  громадянського вчинку в ім’я добра на землі: «Гайдамаки» Т.Г.Шевченка, «Тарас Шевченко» А.Малишка, «Стіна» Ю.Щербака, «Титарівна» М.Кропивницького, «Великий льох» О.Дзекуна за Т.Г.Шевченком, «Назар Стодоля»  Т.Г.Шевченка, «Тарас. Слава, Слова, Безталання, Доля» Б.Стельмаха.

38 років художнє керівництво театру незмінно очолював народний артист України Алім Ситник. Постановкам А.І.Ситника, а їх було біля 90 притаманне філософське осмислення дійсності, психологічна глибина, художня довершеність. Його останні вистави - «Вишневий сад» А.Чехова, «Варавва» Мішеля де Гельдерода,  «Любов під в’язами» Ю.О’Ніла, «Князь Ярослав» І.Кочерги.

Творчо збагатили афішу театру режисери-постановники: заслужені діячі мистецтв України В.Шулаков, В.Бегма, А.Жолдак; народний артист Росії О.Дзекун; режисери Д.Богомазов, С.Проскурня.

Яскравий  слід у сценографії  Черкаського театру залишив народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Данило Нарбут. Сімдесят вистав відомого митця знайшли своєрідне сценічне втілення на нашій сцені.

Нині театр очолює директор-художній керівник, заслужений діяч мистецтв України Петро Петрович Ластівка.

Сьогодні в репертуарі театру тридцять вистав для дорослого глядача та десять для дітей та юнацтва. Перш за все це українська класика: «Назар Стодоля» Т.Г.Шевченка, «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого, «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького, «За двома зайцями» М.Старицького, «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-денщик»  Г.Квітки-Основ’яненка,  а також  вистави  за  творами  сучасних вітчизняних, російських та зарубіжних авторів Ліни Костенко, Івана Багряного, Івана Кочерги, Б.Стельмаха, А.Чехова, О.Островського, М.Гоголя, Ю.О’Ніла, Т.Уільямса.

Основні принципи формування нового репертуару: актуальність, національна ідея, творчий пошук, художня досконалість, світовий контекст. Театр проголошує себе сценою першопрочитань: «Великий льох» Т.Г.Шевченка (О.Дзекуна), «Біс плоті» В.Шевчука (О.Дзекуна), «Дума про братів Неазовських» Л.Костенко, «Сад Гетсиманський» І.Багряного, «Ленін LOVE, Сталін LOVE» (за повістю В.Барки «Жовтий князь»).

В пошуках своєї теми театр віддає перевагу актуальній драматургії гостросоціальної проблематики, що дало б можливість творчому колективу виявити свою високу громадянську позицію. На нашій сцені «Князь Ярослав» І.Кочерги, «Поминальна молитва» Г.Горіна, «По той бік Голгофи» Мішеля де Гельдерода.

Специфіка музично-драматичного колективу зобов’язує нас постійно поновлювати репертуар музичними творами: народною оперою, музичною драмою, мюзиклом, музичною комедією, оперетою. На сьогодні в репертуарі театру «Сільва» І. Кальмана, «Циганський барон» І.Штрауса, «Танго Марії» А.П’яццоли, «Чарівний світ оперети».

Мистецтво Черкаського академічного театру відоме за межами Черкащини та України. Гастролі театру проходили в Києві, а також у всіх обласних центрах України.

За цей час колектив побував на фестивалях:

- «Мандруючі зірки» (Київ, 2003) з виставою «Поминальна молитва» Г.Горіна (режисер нар. арт. України А.Ситник)

- Всеукраїнський державний театральний фестиваль «У гостях у Гоголя»(Полтава, 2003) з виставою «Поминальна молитва» Г.Горіна

-    Всеукраїнське театральне свято «Вересневі самоцвіти» (Кіровоград):

2004  - з виставою «Поминальна молитва» Г.Горіна

2005 - з виставою «Дума про братів Неазовських» Л.Костенко (режисер С.Павлюк)

2006 - «Любов під в’язами» Ю.ОНіла (режисер нар. арт. України А.Ситник)

У 2003-2004 роках до 50-річчя від дня заснування Черкаської області на сцені Національного драматичного театру імені І.Франка театр показав кращі вистави:

- «Великий льох» Т.Г.Шевченка (Режисер нар. арт. Росії О.Дзекун)

- «Вишневий сад» А.Чехова (режисер нар. арт. України А.Ситник)

У 2005-2006 роках з успіхом відбулися гастролі театру з виставою «По той бік Голгофи» («Варавва») Мішеля де Гельдерода (режисер нар. арт. України А.Ситник) у містах Київ,  Полтава, Суми, Житомир, Рівне, Луцьк, Умань, Одеса, Миколаїв, Херсон.

У 2007 році театр з виставою  «Великий льох» побував у містах України: Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ, Львів, а також з виставою «Ленін LOVE, Сталін LOVE» А.Жолдака за повістю В.Барки (2008) м. Київ.

Яскравою подією для театру стала постановка Андрія Жолдака «Одруження». Вона дала можливість презентувати творчість театру на  фестивалях:

-         Квітень 2001 року - фестиваль «Мистецьке Березілля» (м. Київ)

-         Травень 2001 року - м. Сібіу (Румунія)

                                         м. Кишинів (Молдова)

-         Вересень 2001 року - м. Пловдів (Болгарія)

-         Квітень 2002 року - м. Енергодар (Україна)

-         Червень 2002 року - м. Гренобль (Франція)

З 1 по 6 травня 2011 року колектив театру брав участь в Міжнародному фестивалі  м. Турку (Фінляндія) з виставою «Ленін LOVE, Сталін LOVE» А.Жолдака за повістю В.Барки.

З 2006 року Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка щорічно проводив Міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства».

1 липня 2015 року з театром трапилося велике лихо. Пожежею було знищено глядацьку залу та фойє. В результаті театр вимушений поневірятись шукаючи інші майданчики для показу вистав, щоб мати можливість хоч якось виходити з цієї надскладної ситуації.

Невід’ємною частиною існування любого театру є гастрольна діяльність і Черкаський театр тому не виключення. Навіть після такого лиха яке здавалося повинно було унеможливити будь яку діяльність  театр продовжує працювати і їздити на гастролі, фестивалі, готувати нові прем’єри – «Наталка Полтавка» Івана Котляревського, режисер-постановник Ластівка Петро Петрович, заслужений діяч мистецтв України, «Продавець дощу» Річарда Неша, режисер-постановник Яремків Микола Іванович, концертна програма «Україна - Європа». В планах театру багато постановок з відомими режисерами України.

Свої творчі зусилля сьогодні Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка спрямовує на відродження та розвиток національної культури.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=p3Vesnyho68

(пожежа)

Посилання на ресурси з продажу квитків:

Арт-шоу «Україна-Європа»

https://kontramarka.ua/ru/event/ukraina-evropa-44509-52433.html

http://parter.ua/ua/event/kontserty/hastroli_teatriv/ukraina_yevropa.html

Вистава «Бувальщина…Українські водевілі»

https://kontramarka.ua/uk/event/buvalsina-ukrainski-vodevili-44510-52434.html

http://parter.ua/ua/event/theater/teatr_na_podoli/buvalshchyna_ukrainski_vodevili.html