Важливі новини

Фестивалять туристи-журналісти

З 30 червня по 2 липня 2011 року відбувся VІ-й фестиваль туристичної журналістики України. Учасники фестивалю - представники всеукраїнських та регіональних засобів масової інформації, туристичних офісів іноземних держав в Україні пізнавали туристичну Київщину.

Організаторами фестиваля виступили:

Управління культури і туризму Київської облдержадміністрації, КО “Київська обласна туристична агенція”, асоціація журналістів “Туристичний прес-клуб України”.

Учасники фестивалю насамперед зустрілися з головою Київської облдержадміністрації Анатолієм Присяжнюком. Основна тематика питань, винесених на обговорення – розвиток туристичної галузі Київщини. Втім про це ми вже детально розповідали в одному з минулих номерів нашого тижневика.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Наступною зупинкою туристів-журналістів був міжнародний аеропорт «Бориспіль». Саме в цей час керівництво аеропорту влаштувало прес-конференцію для засобів масової інформації. Ми із задоволенням взяли участь у прес-конференції на тему «Нові стандарти обслуговування трансферних пасажирів» та познайомились з планами щодо подальшої реконструкції та розвитку МА «Бориспіль».

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» розташоване на відстані 29-ти км на південний схід від Києва та 6-ти км на південний захід від Борисполя. Займає територію площею 943 га.

ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» є головними повітряними воротами України і обслуговує 62% авіаційних пасажирських перевезень країни. Аеропорт знаходиться на перетині багатьох повітряних трас, які проходять з Азії до Європи, Америки і у зворотному напрямку і є єдиним аеропортом України, з якого виконуються трансконтинентальні рейси.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

З аеропорту «Бориспіль» 42 іноземні та 8 українських авіа-компаній виконують регулярні пасажирські рейси на 84 маршрутах, з них 72 міжнародних і 12 українських. Аеропорт має 5 терміналів: Термінал “A”, Термінал “B”, Термінал “C”, Термінал «F», Вантажний термінал та Термінал «D», пуск якого запланована на весну 2012 р.

Прес-конференція відбулася в реконструйованій галереї терміналу «В» аеропорту «Бориспіль»

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

У розмові взяли участь: заступник голови державної авіаційної служби України Ю.І. Солончук, генеральний директор ДП МА «Бориспіль» А.К. Волов, президент авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Ю.В. Мірошников, заступник генерального директора авіакомпанії «Аеросвіт» О.О. Голохвастов та інші.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

У своїй доповіді генеральний директор ДП МА «Бориспіль» Антон Костянтинович Волов детально розповів про плани та перспективи розвитку аеропорту. Зокрема, він зазначив, що на сьогодні ще існують серйозні проблеми в обслуговуванні трансферних пасажирів: внутрішні та міжнародні пасажиропотоки розведені по різних терміналах, повний цикл трансферу сягає майже 2 годин, існує вірогідність втрати стикування на рейс. Усе це унеможливлює надання якісного сервісу і для авіакомпаній, і для пасажирів. Втім, працівники аеропорту докладають усіх зусиль для того, щоб змінити ситуацію на краще. Нині ведуться роботи щодо реконструкції терміналу «В». За словами Антона Волова, саме цей термінал стане першим в Україні повноцінним трансферним терміналом, що дозволить надавати послуги із обслуговування пасажирів та авіакомпаній «під одним дахом».

«Ринок авіаційних послуг вже давно вимагає такої моделі обслуговування. Тож ми зробимо все можливе для того, щоб організувати такий сервіс належним чином та покращити конкурентоспоможність головного аеропорту країни, - зауважив генеральний директор «Борисполя».

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Неймовірно, але здійснення повного циклу обслуговування трансферних пасажирів в терміналі «В» розпочнеться вже з 1 вересня 2011року.

Нині відмінно працює термінал «F», що відкрився у жовтні минулого року. З терміналу «F» аеропорту «Бориспіль» здійснюються міжнародні регулярні, чартерні та лоу-кост рейси національних та іноземних перевізників, що значно розвантажує діючий термінал «В». У терміналі реалізовані прості та зручні для пасажирів технологічні процеси, поліпшено умови їх обслуговування, впроваджено новітні інженерні та інформаційні технології, застосовано сучасні системи безпеки. Пропускна спроможність нового терміналу становить 900 пасажирів у годину на прибуття і на відправлення.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Керівники державної авіаційної служби та найпотужніших національних авіаперевізників позитивно оцінили обрану менеджментом підприємства стратегію розвитку та висловили сподівання, що така модель, реалізована в терміналі «В», у подальшому стане основою обслуговування в новому терміналі «D», що нині будується. Відкрити цей термінал планують для футбольних вболівальників, котрі приїдуть в Україну на «Євро-2012».

З часом планується перетворити «Бориспіль» на сучасний аеропорт, що відповідатиме усім світовим вимогам. Це буде ціле містечко з власною інфра-структурою.

Цікавили журналістів і ціни на продукти, воду, інші товари. Наразі ціни, відверто кажучи, «кусаються». Як запевнив генеральний директор аеропорту, з часом це питання буде урегульоване. Договори з орендарями будуть переглянуті й керівництво аеропорту зможе контролювати не лише ціни на продукти, а й організує власну службу таксі для обслуговування пасажирів аеропорту «Бориспіль».

Розмова вийшла конструктивною та корисною для всіх сторін. А потому журналісти мали змогу детально ознайомитися з роботою аеропорту. Крім того, керівництво аеропорту зробило нам справжній подарунок – нам дозволили прокататися «з вітерцем» злітною смугою. Навіть сигнальні вогні з цього приводу запалили. Навряд чи хтось зможе похвалитися, що мчав злітною смугою не у літаку, а у комфортабельному автобусі!

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Втім, подарунків для журналістів організатори фестивалю приготували чимало! Адже партнерами фестивалю були: авіакомпанія “Міжнародні Авіалінії України”, компанії “TRAVELSIM”, “UNIQA” страхування”.

Про подарунки від компанії “TRAVELSIM” ми розповімо згодом, бо ж їх було чимало впродовж фестивалю. А ось, скажімо, страхова компанія «Уніка» також підготувала сюрпризи для туристів-журналістів. Насамперед – усі учасники фестивалю були застраховані цією компанією від нещасного випадку на суму 10000 грн.

Втім детальніше про це зможе нам розповісти заступник директора по з’вязкам з громадськістю страхової компанії «Уніка» Володимир Марциновський, котрий, до речі, також взяв участь у фестивалі.

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

- Володимире, чому страхова компанія «УНІКА» прийняла рішення страхувати журналістів саме за цим страховим продуктом?

- Обираючи тип страховки, ми орієнтувалися, в першу чергу, на той продукт, який реально має попит серед туристів, які подорожують Україною. Даний продукт (страхування від нещасного випадку/травматизму) досить простий:

1. Він дешевий, його може дозволити собі будь-який турист, вартість страховки на 15 днів становить всього 12 грн.

2. Незважаючи на доступну вартість, сума страхового покриття становить 10 000 грн, чого цілком достатньо для компенсації витрат, необхідних на лікування.

3. Будь-яка туристична фірма може легко включити даний страховий продукт в свій пакет послуг, просто позначивши відповідний пункт у договорі на надання туристичних послуг.

4. Компенсацію отримати дуже просто: Ви телефонуєте в Страхову компанію «УНІКА», повідомляєте про події нещасний випадок, представник нашої компанії виїжджає до Вас, після чого протягом 2 тижнів Ви отримуєте страхову виплату.

Ми прийняли рішення забезпечити журналістів тією страховкою, яка зараз є найбільш популярною серед туристів, які подорожують Україною. Було б нечесно і нелогічно пропонувати той страховий продукт, який не користується попитом.

Крім того, з метою забезпечення медичної безпеки учасників під час сплаву по річці Рось в межах 5 хвилин їзди від місця сплаву чергувала спеціалізована бригада медичного асистансу Страхової компанії «УНІКА», готова виїхати в будь-який момент для надання допомоги.

Забігаючи наперед, скажу, що, на щастя, під час фестивалю жодного нещасного випадку не трапилося. Втім, приємно було відчувати, що про тебе так піклуються.

Про подальший маршрут туристів-журналістів читайте в наступному номері нашого тижневика.

Олена Ткаченко