Важливі новини

Овочі суттєво подорожчають на Пасху

Під час Пасхальних свят ранні овочі подорожчають мінімум на 10-12%. Такі дані надав експерт продовольчого ринку Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Теплі, сонячні дні дають можливість тепличним господарствам отримувати хороші врожаї продукції. Тому з підвищенням температури повітря зазвичай вартість ранніх овочів зменшується.

Так, за останні два тижні ціни на огірок знизилися майже в два рази: оптова ціна на огірок була 26-28 грн. за кілограм, сьогодні - 15-17 грн. Стабільною залишається на сьогодні ціна на помідори: близько 29-30 грн. за кілограм. Ціни на зелень (кріп, петрушка) рухаються вниз: за останніх 7-8 днів її вартість з 50 грн./кг знизилися до 35-40 грн./кг. Найбільша розбіжність в ціні має редис: від 4 грн. за пучок до 10-12 грн. за пучок.

Через декілька тижнів Пасхальні свята, і в цей період вжиток ранніх овочів зростає до 60%. Знаючи цю динаміку зростання попиту на ранню продукцію, виробники щорік користуються цією можливістю і підвищують ціни.

«Цей сезон не буде виключенням, і ціни на томати, огірки, редиску, зелень виростуть, як мінімум на 10-12%, - повідомив експерт. - А якщо погода буде прохолодною, і збір тепличної продукції буде меншим, то ціни можуть піднятися на цілих 25-30% в порівнянні з сьогоднішньою ціною».