Важливі новини

В прокуратурі Київської області проведено координаційну нараду з правоохоронними органами

Прокурор Київської області провів координаційну нараду керівників правоохоронних органів області, на якій розглядався стан  протидії  корупції  та організованій злочинності  в регіоні.
В нараді взяли участь Голова Київської облдержадміністрації А.Й.Присяжнюк, голова облради О.С. Качний, в. о. голови Апеляційного суду Київської області О.В.Шевченко, начальник ГУ МВС України в області В.Б.Мазан, начальник УСБУ в області С.Б.Качуровський, начальник ДПС у Київській області О.В.Нізенко, начальник УПМ ДПА в області  В.І.Тесленко, начальник Київської обласної митниці С.П.Гіла, начальник ОКПП «Київ» С.А.Мул, начальник УМВС України на Південно-Західній залізниці  В.П.Сокірко, начальник УДПС в м.Києві та Київській області  О.Й.Сайко.
В роботі наради також узяли участь заступники прокурора області, начальники управлінь та відділів прокуратури області, міські, районні, міжрайонні та прирівняні до них прокурори, заступники керівників, начальники підрозділів апаратів та територіальних підрозділів правоохоронних органів області.
Як зазначалося, органи прокуратури займають особливе місце в системі правоохоронних органів, на які покладено координацію діяльності у боротьбі зі злочинністю  та корупцією. Основою цієї роботи є утвердження законності, посилення  протидії  організованій злочинності та корупції, усунення причин та умов, що їм сприяють.
Ужитими правоохоронними органами області скоординованими заходами  в минулому році вдалося знешкодити 14 організованих груп. З них 1 злочинну організацію, 1 щодо бандитизму,  4 у сфері економіки.
В минулому році правоохоронними органами області до суду направлено 59 справ.  16 із закінчених провадженням справ про хабарництво. При цьому більшість справ направлених до суду  розслідувано органами прокуратури області (56), а інші 3 - СВ УСБУ в області.
В минулому році правоохоронними органами області до суду скеровано  88 протоколів про корупційні правопорушення, що є 6 показником у державі. З них органами прокуратури - 29; УБОЗ ГУ МВС України в Київській області - 20; ВБКОЗ УСБУ в Київській області - 32;ВВБ при ДПС в Київській області - 7.
За результатами їх розгляду судами до відповідальності притягнуто  78 осіб.
На нараді також було обговорено співпрацю правоохоронних органів в напрямку боротьби з корупцією. Зокрема, щодо забезпечення спрямування оперативно-розшукової діяльності правоохоронних органів на виявлення і ліквідацію суспільно небезпечних злочинних угруповань у стратегічно важливих для економіки сферах, зокрема бюджетній, банківській, кредитно-фінансовій системах, земельних відносин, а також діяльність яких пов’язана із хабарництвом та корупцією.
За результатами наради було схвалено постанову, яка затверджує низку заходів, реалізація яких дозволить виконати вказівки керівництва країни щодо забезпечення належного рівня боротьби з організованою злочинністю, хабарництвом та корупцією.
 
Прес-служба прокуратури Київської області