Важливі новини

З 15 квітня в Україні їздитимуть за новими правилами дорожнього руху

Нова редакція правил дорожнього руху набирає чинності з 15 квітня. Згідно зі змінами, водіїв зобов’яжуть з 1 жовтня до 1 травня їздити із увімкненими фарами за межами населених пунктів, не заборонятимуть обгін справа та не вимагатимуть заміни шин з початком нового сезону.

Про це на прес-конференції у п'ятницю нагадав начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник.

Нові правила зобов’язують водіїв зупинятися з увімкненим аварійним сигналом для висадки чи посадки дітей. А інші водії, які наближаються до місця зупинки такого автомобіля, повинні зменшити швидкість, або взагалі зупинитися для того, щоб створити безпечні умови дорожнього руху.

Представник МВС також зазначив, що в дію вводяться 11 нових дорожніх знаків і п’ять табличок до них. До всього, дорожні знаки тепер будуть встановлюватися таким чином, щоб водій зміг їх побачити  не менш, ніж за 100 м, а сам вказівник будуть розміщувати над проїзною частиною на рівні не вище 6 м.

"Увага, попереду нові дорожні знаки"
У ДАІ наголосили, що із запровадженням нових дорожніх знаків буде вводиться і таблиця, на якій буде вказано: "Увага, попереду нові дорожні знаки".

Експерт Володимир Караваєв зауважив, що нові правила дорожнього руху забороняють стоянку на газонах. До слова, в нових правилах чітко визначено, що таке газон: там, де є трава - це газон, де немає - не газон.

"Коли ви рухаєтеся по трасі зі швидкістю 90 км/год або 110 км/год і бачите назву населеного пункту, яка зображена на синьому тлі, всі водії знають, що швидкість не зменшується. Тепер, якщо за таким знаком буде стояти знак, що позначає щільність забудови, водій повинен буде зменшувати швидкість до 60 км/год", - так Караваєв прокоментував появу в переліку нових дорожніх знаків такого, що позначає початок щільної забудови.

Крім того, у нових правилах уточнили значення терміну "обгін". Відтепер, якщо водій рухається по дорозі, що має дві смуги в одному напрямку, то він може зробити випередження, як зліва, так і справа.
У нових правилах також йдеться, що обов'язковим стане використання ближчнього світла фар за межами населених пунктів у світлий час доби в осінньо-зимовий період, тобто з 1 жовтня до 1 травня.

Також було зазначено, що нова редакція ПДР не передбачає обов'язкове використання водіями зимових шин у зимову пору року.

Водночас, посадовець, нагадав, що допустиме перевищення дозволеної швидкості на 20 км/год залишилось без змін.

Нагадаємо, Кабмін затвердив внесення змін до ПДР 11 лютого на закритому засіданні уряду.