Важливі новини

Невідворотність покарання для дезертирів

Невідворотність покарання для дезертирів

    

   31.10.2018 солдат-контрактник однієї з військових частин, який в порушення військової присяги, військових статутів та законів України ухилявся від служби понад 8 місяців, отримав реальне покарання.


   Досудовим розслідуванням установлено, що військовослужбовець військової служби за контрактом в червні 2017 року не повернувся з відпустки до військової частини, дислокованої в м. Біла Церква.


   Також встановлено, що в період ухилення від служби правопорушник в серпні 2017 року за місцем проживання скоїв крадіжку, за яку 24 жовтня 2017 був засуджений до 3 років позбавлення волі з дворічним іспитовим строком.


   Але, 03.02.2018 втікач був затриманий працівниками правоохоронних органів. За дезертирство йому уникнути покарання не вдалося.


   31.10.2018 суд прийняв до уваги беззаперечні докази сторони публічного обвинувачення - військової прокуратури Білоцерківського гарнізону Центрального регіону України та визнав солдата винним за ч.4 ст.407 КК України (самовільне залишення військової частини без поважних причин в умовах особливого періоду) та призначив покарання у виді реального позбавлення волі.  


Вирок суду дезертиру - 3 роки 2 місяці реального позбавлення волі.


Наразі, військовою прокуратурою Білоцерківського гарнізону продовжують вживатися заходи, спрямовані на забезпечення притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, які самовільно залишили свої військові частини або місця служби.

 

 

          О.Дубченко, прокурор військової прокуратури Білоцерківського гарнізону