Важливі новини

Держрибагентство видало наказ, де заборонено вилов риби


КИЇВСЬКИЙ РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ ВИДІЛИВ ПОНАД 12 ТИС. ГА ВОДОСХОВИЩ ДЛЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО ТА СПОРТИВНОГО РИБАЛЬСТВА, НА ЯКИХ ЗАБОРОНИВ ПРОМИСЛОВИЙ ВИЛОВ

 

Управлінням Держрибагентства у м. Києві та Київській області видано наказ (http://kv.darg.gov.ua/files/9/NOD-346_6.pdf), в якому виділено місця для проведення любительського та спортивного рибальства та заборонено промисловий вилов. Дане рішення прийнято з метою охорони, збереження, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів, популяризації рибальства та створено на підставі науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААНУ. А також в зв’язку з численними зверненнями громадян, Федерації риболовного спорту, Українського товариства мисливців та рибалок, Української риболовної ліги та інших організацій.

Дія наказу поширюється на акваторію Київського водосховища, а саме: ділянку, обмежену з півдня створом: північна адміністративна межа с. Страхолісся Київської області – с. Бор Чернігівської області вверх за течією до с. Дніпровське Чернігівської області. Площа - 7,0 тис. га.

Та акваторію Канівського водосховища: частина, яка обмежена створами: північна адміністративна межа с. Витачів – північна околиця с. Кийлів та південна адміністративна  межа Стайківської сільської ради у напрямку на північну адміністративну межу Сошниківської сільської ради. Площа – 5,3 тис. га.

Детальніше позначено на карті.  (https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=132aqm0JFNDX8bhi0Qee6aT7ApRU&ll=50.666223432799505%2C31.558471874082898&z=8)

На визначених ділянках дозволяється:

-          проведення любительського та спортивного рибальства лише дозволеними знаряддями лову;

-          одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі трьох кг риби, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову;

-          вилов сріблястого (китайського) карася, верховодки, тюльки та бичків без обмежень та без включення в добову норму вилову;

-          одній особі вилов крупночастикових хижаків (сом, щука, судак, білизна) у кількості не більше одного екземпляра будь-якого із зазначених видів на добу з вжиттям заходів щодо збереження та повернення у природне середовище інших особин;

-          дотримання мінімально допустимих розмірів риби, при яких її можна брати в улов, наприклад: сом – 70 см, судак – 42 см, щука, сазан – 35 см, білизна - 30 см, лящ – 32 см, лин – 20 см, плітка - 18 см;

-          за наявності відповідного науково-біологічного обґрунтування та за погодженням з територіальним органом рибоохорони, здійснення спеціалізованого лову сріблястого (китайського) карася малими пастками.

«Нововведення створені з урахуванням як інтересів рибалок, для яких риболовля має споживчий інтерес, так і для тих, хто дотримується принципу «впіймав - відпусти». Сподіваємось на ваше розуміння та підтримку», - прокоментував начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

На даних ділянках забороняється промисловий вилов протягом року та будь-який вилов щуки в період з першого березня до закінчення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів, у разі вилову – повернути у природне середовище.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 та (099) 341-73-18.